Home / Projekty domów  / Porady  / Organic shelter to miejsce, które daje życiu przestrzeń

Organic shelter to miejsce, które daje życiu przestrzeń

Spread the love

Nieustające napięcie, wciąż rosnące tempo życia, nadmiar bodźców… Żyjąc w mieście trudno się od nich uwolnić. Właśnie dlatego powstała idea Organic Shelter, schronienia przed wszystkim, co wyzwala stres i odbiera energię. Miejsca, które wnosi harmonię i spokój.

Koncepcję Organic Shelter stworzył duet projektowy Studio. O.: Aga Kobus i Grzegorz Goworek z myślą o pierwotnych ludzkich potrzebach, które w codziennym bywają zaniedbywane. To harmonijna przestrzeń, która koi zmysły i pozwala być bardziej skupionym na swoim wnętrzu i rozwoju. Przestrzeń dająca komfort bycia w niej, przechowywania rzeczy, poruszania się. Przestrzeń zatopiona w naturze i wypełniona przyjaznymi dla człowieka materiałami. 

Idea

Uprawiamy projektowanie, którego fundamentem jest zawsze żywa, szczera relacja z drugim człowiekiem. Jesteśmy uważnymi słuchaczami, empatycznymi rozmówcami, czułymi obserwatorami. Interpretujemy cudze losy, pragnienia, marzenia, zwyczaje i style życia na język architektury – wyjaśnia Aga Kobus. 

W bryle budynku, sposobach aranżacji przestrzeni, stylu wnętrz czule opisujemy historię czyjegoś życia. Proces tworzenia jest przede wszystkim spotkaniem naszej wrażliwości estetycznej i wyobraźni przestrzennej z momentem życia, w którym znajduje się nasz Klient. To na styku tego, co twórcze z tym, co osobiste powstają projekty, które dają największy komfort życia – dodaje Grzegorz Goworek.

Takie wnętrza to miejsca dla ludzi aktywnych, prowadzących nomadyczny styl życia, traktujących je jak luksusowy hotel, schronienie, azyl. Ramy przestrzeni: układ pomieszczeń, ściany, funkcje, oświetlenie, zabudowy są starannie przemyślane i niezmienne. W takim wnętrzu pojawia się dużo naturalnych faktur i tekstur – drewno, kamień, tynk strukturalny, ale kolorystyka pozostaje stonowana, obejmująca w swojej palecie odcienie kolorów ziemi.

Miejskie schronienie

Organic shelter w wersji miejskiej często musi zamykać się w niewielkich przestrzeniach. Wiąże się więc z minimalizmem. Jest on oparty na takiej organizacji małej przestrzeni, aby nie była ona przepełniona wolnostojącym meblami, małymi formami, pozamykana. Charakteryzuje się ona dużą ilością zabudów wtopionych w ściany. Profesjonalnie zaplanowanym oświetleniem, które ma dobrane parametry fotometryczne, właściwie odzwierciedla kolory, oświetla, podkreśla nie oślepia. Zastosowane materiały są wysokiej jakości, zyskują wartość z biegiem czasu. Meble, są dobrane do charakteru miejsca, do użytkownika. Pozyskane od renomowanych producentów lub rzemieślników. Mają na celu dodać charakteru, ostatniego sznytu wnętrzu, doprecyzować jego charakter. 

Siedlisko blisko natury

Organic shelter w pełnej krasie to siedlisko z dala od miasta, zanurzone w naturalnym krajobrazie, czerpiące energię z natury, otwarte na naturę. Miejsce z wszystkimi wygodami życia w mieście, ale bez bodźców stworzonych przez człowieka a z dominacją kojącej narracji natury. Takie miejsce posiada delikatne granice przestrzenne w postaci ram budynku, który daje nam formalne schronienie i naturalne granice wyznaczone przez krajobraz – las, horyzont czy brzeg wody.

Źródło: Studio.O.

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ