Home / Buduj z IDEĄ  / Nowoczesny wypoczynkowy dom na małej wyspie

Nowoczesny wypoczynkowy dom na małej wyspie

Spread the love

W brandenburskim Wattin, bezpośrednio przy granicy z Meklemburgią-Przedmorzem oraz Polską, berlińska architekt Dana Malzahn-Knauer stworzyła ekskluzywny dom wczasowy dla siebie i swojej rodziny. Aby zaprojektować budynek będący prywatną oazą oraz stworzyć równowagę z graniczącą bezpośrednio dużą halą magazynową projektantka zaprojektowała dom jako nowoczesny „zamek wodny” i ulokowała go na małej wyspie znajdującej się na sztucznym jeziorze. Dostęp do domu umożliwia ścieżka, którą można zamknąć poprzez podniesienie mostu zwodzonego.

Röben

Dom wczasowy według wyobrażenia architektki powinien zapewniać prywatność, a z drugiej strony także stanowić powiązanie z zielonymi terenami zewnętrznymi. Aby optymalnie połączyć te dwa aspekty, Dana Malzahn-Knauer zaprojektowała dwa masywne sześciany ceglane, które połączone są oszklonym łącznikiem i dzięki temu wyglądają jak wieże obronne na małej wyspie. W obu sześcianach umieszczono sypialnie i pomieszczenia sanitarne. Łącznik ze szkła tworzy przewiewną przestrzeń mieszkalną, jadalnię z otwartą kuchnią oraz widokiem na jezioro i piękne krajobrazy Uckermark.

Röben

„Połączenie płytki licowej o grubości tylko 14 mm z systemem izolacji cieplnej umożliwia budowę cienkiej ściany bez nakładów konserwacyjnych i spełnia jednocześnie wszystkie wytyczne bezpieczeństwa i EnEV (Rozporządzenie o oszczędzaniu energii)” Projekt: Dana Malzahn-Knauer – Architekt

Aby charakter budynku nawiązywał do istniejącego stanu zabudowy w miejscowości od początku było oczywiste, że jego elewacja powinna zostać pokryta klinkierem. Wybrane ręcznie formowane płytki licowe MOORBRAND żółte, piaskowe, cieniowane od firmy Röben, kształtują też wnętrze szklanych przestrzeni mieszkalnych, ujmują swoją strukturą powierzchni i kolorem, a także osadzają budynek w naturalny sposób w jego otoczeniu.

Röben

Poprzez odpowiedni dobór fugi, która przybiera jasno ciepły odcień, podkreślono rzemieślniczy charakter ręcznie formowanych płytek licowych ułożonych w dzikim wiązaniu.

Materiały firmy Röben

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ