Home / Budowa  / Drzwi i bramy garażowe  / Home Inclusive 2.0

Home Inclusive 2.0

Home Inclusive
Spread the love

Budynki nie mają jedynie czysto praktycznego charakteru. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek stanął przed zadaniem postawienia własnego domu. Użyteczność – mimo że jej rola w architekturze znacznie wzrosła w ostatnich dekadach – musi łączyć się z dobrym designem i harmonijnym projektem. W ciągu ostatnich lat dużą uwagę przykłada się do stylistycznej spójności bram, okien, drzwi i ogrodzeń domów. 

Ważną rolę w tym jak prezentuje się budynek i jego otoczenia odgrywa materiał, stylistyka, faktura, kolor i wzór. Spójność tych elementów sprawia, że projekt wydaje się przemyślany, harmonijny i elegancki.  

Od czego zacząć? 

Ta zgodność musi być uwzględniona również w przypadku zewnętrznych elementów budynku, a nawet przede wszystkim w tym przypadku. Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia są przecież prawdziwą wizytówką naszej posesji.

Witruwiusz – starożytny rzymski architekt – mawiał, że architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna. Troski o ostatni punkt nie można zostawiać jednak na sam koniec, a wręcz przeciwnie – powinno to zaprzątać nasze głowy już na początku inwestycji. 

Oprócz wyboru elewacji, istotne decyzje podejmujemy w kwestii wyglądu bramy garażowej, okien i drzwi. Znajdują się one w bryle budynku, a więc należy zadbać o to, aby podkreślały jego walory i dodawały klasy wzajemną spójnością. Najczęściej pierwszą ważną decyzją jest wybór okien i już na tym etapie warto zastanowić się nad kolejnymi ważnymi wyborami: drzwiami, a także bramą garażową i ogrodzeniem. Jeszcze kilka lat temu stworzenie harmonii kolorystycznej i wzorniczej między tymi elementami graniczyło z cudem, nawet jeśli zakupu dokonywano u jednego producenta. 

Dziś jednak największe firmy z branży budowlanej wprowadzają do swojej oferty produkty, które łączy jednak linia stylistyczna. Producenci coraz częściej oferują również szerokie możliwości personalizacji takich zestawów pod względem kolorów, funkcjonalności, wzorów i zdobień.

Dużym ułatwieniem w tworzeniu spójnego zestawu okien, bram i drzwi są dedykowane kolekcje największych firm, które specjalizują się w produkcji wszystkich tych elementów. Zakupienie ich u jednego producenta gwarantuje spójność kolorów i wzorów, a także pozwala uniknąć sytuacji, w której jeden z elementów zestawu starzeje się szybciej niż pozostałe. Przemyślenie stylu bram, okien, drzwi i ogrodzeń już na samym początku i zakupienie ich u jednego producenta oszczędza również czas, a także pomaga uniknąć żmudnego poszukiwania pasujących do siebie elementów u różnych dostawców. 

Home Inclusive
Wiśniowski

Prostota krokiem do sukcesu 

Nowoczesne posesje najczęściej opierają się o zasadę prostoty. Daje ona elegancki, współczesny i harmonijny wygląd całości. Podstawą prostoty jest z kolei dbałość o spójność formy. W obrębie jednej inwestycji nie powinno się mieszać zbyt wielu faktur, materiałów i kolorów.

Prostota i harmonia są ponadczasowe i widać to nie tylko w architekturze. Podobne zasady od wieków stoją u podstaw klasycznej mody czy sztuki. Jednak nie tylko spójność barw i wzorów decyduje o ostatecznym wyjątkowym wyglądzie budynku. Już na etapie projektowania trzeba pamiętać o innej niezwykle istotnej kwestii – symetrii. 

Bramy, okna, drzwi i ogrodzenie – oprócz tego, że łączy je wzór i kolor – muszą pozostawać wobec siebie w odpowiednich proporcjach. Przemyślany wybór rozmiarów bramy garażowej, okien i drzwi, a także wysokości ogrodzenia, gwarantuje, że posesja będzie prezentowała się nie tylko spójnie, ale i harmonijnie

Dokładne przemyślenie tych elementów na etapie projektowania i budowy, stworzenie ponadczasowego, prostego i spójnego domu jest gwarantem, że będziemy się cieszyć jego nienaganną formą przez długie lata, bez uczucia zawodu lub znużenia. Ponadto przebywanie w harmonijnym, estetycznym otoczeniu pomaga w codziennym relaksie – a więc wspomaga jedno z najważniejszych zadań każdego domu.  

Pozbawieni ograniczeń w zakresie kolorów i wzorów oraz pewni, że każdy element naszej inwestycji współgra z sobą, możemy stworzyć dom idealny, który będzie spełnieniem naszych marzeń. Dom, o którym  będziemy mogli powiedzieć, że jest naprawdę nasz. 

Źródło: Wiśniowski https://www.wisniowski.pl/

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • Arleta 15 lipca 2019

    Świetny wpis, nie mogę się już doczekać kiedy my zaczniemy budowę naszego domu.

DODAJ KOMENTARZ