Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom stodoła w miejskim stylu

Dom stodoła w miejskim stylu

dom stodoła
Spread the love

Dom „stodoła w miejskim stylu” to projekt domu jednorodzinnego we Wrocławiu, odwołuje się do tradycyjnej formy zabudowy, w której to nie bryła ale wnętrza, detal, konstrukcja i materiały są wyrazem jego nowoczesnego charakteru.

Na małej działce w północnej części Wrocławia, zgodnie z życzeniem Inwestorów, zaprojektowano niewielki dom komfortowy dla rodziny z dwójką dzieci. Powierzchnia niecałych 200m2 ( w tym garaż jednostanowiskowy) została zorganizowana na parterze i piętrze, które naturalnie wydzieliły strefę dzienną i nocną. Pomimo niewielkiej powierzchni udało się zaprojektować przestronne pomieszczenia, które dobrze doświetlone przez duże okna i przeszkloną klatką schodową, dają poczucie przestrzeni i komfortu.

dom stodoła

JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski

W nawiązaniu do tradycyjnej bryły budynku do jego wykończenia również przewidziano tradycyjne materiały. Elewacje będą wykończone w podłużnej, grafitowej matowej cegle w połączeniu z kontrastującym jasnym drewnem. Jedynie ściana wschodnia, na której nie zaprojektowano żadnych okien zostanie otynkowana w kolorze białym. W drewnianej okładzinie zaprojektowano wykończenie opasek elewacji szczytowych – zarówno od strony frontowej jak i od ogrodu, strefę wejściową do budynku i lukarnę na elewacji zastosowano drewnopodobną okładzinę hpl. Dodatkowo na elewacjach zaprojektowano drewniane przesuwne żaluzje, które od strony wschodniej elewacji bez okien stanowią element kompozycyjny, natomiast od stron zachodniej będą umożliwiały regulację natężenia światła we wnętrzu.

Grafitowa dachówka i cegła utrzymują monochromatyczną ciemną kolorystykę, której ciepła nadaje jasne drewno. Budynek tradycyjny w formie, w lekkim nowoczesnym wydaniu.

Źródło: JABRAARCHITECTS   http://www.jabraa.pl/

dom stodoła

JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski

dom stodoła

JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski

 

 

 

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ