Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Dom na Kaszubach w pobliżu Jeziora Gowidlińskiego

Dom na Kaszubach w pobliżu Jeziora Gowidlińskiego

Spread the love

Dom znajduje się na malowniczo położonej działce w pobliżu Jeziora Gowidlińskiego. Głównym założeniem projektu było stworzenie prostego, funkcjonalnego i ekonomicznego obiektu, umożliwiającego całoroczne użytkowanie, w bliskim kontakcie z naturą.

Sporą część działki porastały drzewa, więc bryła domu przybrała zwarty kształt. Niesymetryczna forma domu jest wynikiem przyjętego układu funkcjonalnego wnętrza. Pomimo niewielkiej powierzchni domu, udało się wygospodarować na parterze przestronną strefę dzienną – salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym, z bezpośrednim wyjściem na taras. Centralnie umieszczone schody oddzielają salon od przedpokoju i pomieszczeń zamkniętych – głównej sypialni, łazienki i toalety. Niesymetryczny dach pozwolił na uzyskanie niezbędnej wysokości do stworzenia w części budynku drugiej kondygnacji. Na piętrze znajduje się antresola i dwie sypialnie dla gości.

Dom wybudowano w konstrukcji drewnianej szkieletowej. Elewację również pokryto naturalnym i tradycyjnie stosowanym w tej części polski materiałem – deskami sosnowymi. Z zewnątrz dom jest czarny, aby harmonijnie wpisać się w otoczenie. Dla kontrastu we wnętrzach zastosowano drewno w naturalnym kolorze. Nieregularnie rozmieszczone okna doświetlają wszystkie pomieszczenia oraz kadrują różnorodne widoki na otaczający krajobraz.

Architekt:                   Grzegorz Layer
Lokalizacja:              Gowidlino, Kaszuby, Polska
Powierzchnia:          67 m2
Rok projektu:            2016

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Architekt Grzegorz Layer

Źródło: Grzegorz Layer, http://www.grzegorz.layer.com.pl/

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ