Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom ceramiczny w Wawrze

Dom ceramiczny w Wawrze

nowoczesny projekt
Spread the love

Wydłużona działka przy ul. Żonkilowej na Wawrze  dała możliwość do zaprojektowania  pawilonu w kształcie rozciągniętej litery ,,N,, z poprzeczną nadbudową.

W parterze zlokalizowana jest funkcja dzienna, sypialnia rodziców oraz pomieszczenia gospodarcze z garażem. Na piętrze znajduje się łazienka i pokoje dzieci. Pokoje są przeszklone z dwóch stron.

Górna część litery ,,N,, od strony południowo zachodniej obejmuje swoimi ramionami półotwarte patio na którym znajduje się basen.

Dziedziniec skupia uwaga całego domu. Szerokie okna parteru i pokojów na piętrze wychodzą w jego kierunku.

Na zewnątrz został zaprojektowany kominek ze strefą wypoczynku osłonięty od strony sąsiada ażurową ścianą. Miejsce zostało zadaszone lekkim stropem podpartym tylko od strony domu.

Dolną część litery  ,,N,, stanowi wejście do domu i garaż.

Energooszczędność to także cecha domu o dużej ilości okien. Podwyższono właściwości termiczne okien stosując ciepły profil aluminiowy i pakiet 3-szybowy. Dodatkowo zastosowano płyty izolacyjne PIR o współczynniku przewodzenia ciepła Lambda 0,022 W/(mK). W parterze zastosowano szkło bezpieczne.

Do wykończenia elewacji zastosowano płytkę klinkierową w kolorze kości słoniowej w systemie docieplenia ‘’Infatec’’ oraz płyty na stelażu typu alucobond.

Mocno przeszklony budynek został zaprojektowany w prosty sposób i w oparty o przejrzystą funkcje. Całość dobrze wpisuje się w teren i dzięki lekkiej kompozycji zyskuje charakter zabudowy pawilonowej.

Projekt uzyskał pozwolenie na budowę i jest w trakcie realizacji.

Źródło: Paweł Lis Architekci http://www.pawellis.pl/

WSPÓŁPRACA: arch. Katarzyna Kmita

Wizualizacja: arch. Łukasz Ługowski

nowoczesny projekt domu

Projekt: Paweł Lis Architekci

Nowoczesny projekt domu

Projekt: Paweł Lis Architekci

Nowoczesny projekt domu

Projekt: Paweł Lis Architekci

Nowoczesny projekt domu

Projekt: Paweł Lis Architekci

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ