Home / Budowa  / Dach w modnych szarych kolorach

Dach w modnych szarych kolorach

Spread the love

Srebrny, jasnoszary, ciemnoszary, grafitowy – wybór pokrycia w tym kolorze doskonale podkreśli zarówno klasyczny, jak i awangardowy charakter bryły domu, nadając im nowoczesny, elegancki charakter.

Roben

Roben

Wszelkie odcienie szarego są uznawane za uniwersalne i ponadczasowe. Idealnie komponują się z każdym innym, nawet bardzo intensywnym kolorem z palety barw. Pokrycia w tej barwie – nie ma znaczenia czy są one z ceramiki, cementu, czy blachy – są coraz chętniej układane na dachach. Pasują do wszystkich kolorów elewacji, również tych z drewnianym wykończeniem.
Wybierając kolorystykę domu powinniśmy pamiętać, że jest on częścią otoczenia. Jeden szary dach wśród samych czerwonych z pewnością będzie się wyróżniał. Raczej jednak nie stworzy w danym miejscu spójnej architektonicznie całości. Ciemnoszary i grafitowy dach może zmienić proporcje domu. Dotyczy to szczególnie bardzo stromych połaci, o skomplikowanych kształtach. Mogą one zdominować, a nawet przytłoczyć bryłę domu. Dlatego materiał w takim kolorze najlepiej nadaje się na prosty, dwuspadowy dach. Będzie on najlepiej się prezentował na terenach niezbyt gęsto zabudowanych i nieporośniętych roślinnością. Im ciemniejszy kolor dachu, tym większa powinna być otwarta przestrzeń wokół domu.

Ruukki

Ruukki

Tradycyjne, faliste pokrycie z dachówek ceramicznych i blachodachówek w kolorze szarym nada ponadczasowy wygląd domowi z białymi lub kremowymi elewacjami.
Do grafitowego dachu pasują ściany w chłodnej gamie kolorystycznej – od bieli do szarości. Dobrze wygląda przy nich także biały, czerwony, szary lub czarny klinkier, drewno oraz kamień naturalny (wapień, piaskowiec, łupek).
Dla osób ceniących nowoczesną, minimalistyczną architekturę najlepszym sposobem na elegancki, niepowtarzalny dom może okazać się zastosowanie blachy płaskiej lub płaskich dachówek. Doskonale prezentują się one na domach o prostej bryle, z dużymi przeszkleniami. Grafitowy dach podkreśli ich nowoczesny charakter, doda harmonii, elegancji.

Wienerberger

Wienerberger

Monotonię i rysunek dachu „od linijki” można przełamać wybierając dachówki w kształcie rombu lub blachę płaską w postaci łusek. Tworzą one na dachu specyficzny układ ze skośnymi liniami. Wykonane z tych materiałów pokrycie wyróżnia się „grą” światła i cienia, która powstaje wzdłuż krawędzi.
Oryginalny, niepowtarzalny efekt pozwoli osiągnąć wykończenie dachówkami prostokątnymi lub blachą płaską jednej z elewacji. Taki zabieg nada domowi indywidualności i podkreśli nowoczesny styl.

Braas

Braas

Płaskie pokrycia ciekawie wyglądają w zestawieniu z bardzo wyrazistymi, intensywnymi, a nawet kontrastowymi barwami. Jeśli tylko mamy odwagę – możemy zdecydować się na ciemną elewację. Nie ma w tym niczego niewłaściwego pod warunkiem, że barwę wybierze się z odpowiednim wyczuciem. Współpraca z architektem pozwoli stworzyć oryginalny efekt estetyczny – taki dom z pewnością będzie się wyróżniał w okolicy.

Więcej inspiracji ideadomu.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ