Home / Materiały Partnerów  / Ciepła woda… z powietrza

Ciepła woda… z powietrza

Spread the love

Pompa ciepła pozwala na ekonomiczne zużycie wody i energii. Ten model wykorzystuje powietrze, którego zasoby są przecież niewyczerpalne. Urządzenie zawsze więc będzie miało dostęp do tego odnawialnego i – co ważne – darmowego źródła energii.

Najnowsza konstrukcja kompaktowych pomp ciepła do ogrzewania wody użytkowej WWK 221/301 electronic firmy Stiebel Eltron jest dostępna w dwóch pojemnościach – 220 i 300 litrów. Mają one stalowy zbiornik ze specjalną emalią wewnątrz, dodatkowo zabezpieczony całkowicie bezobsługową, tytanową anodą ochronną. Pompa jest wyposażona w elektroniczny układ sterowania z nowoczesnym wyświetlaczem LCD, którą obsługuje się bardzo komfortowo. Informacje na panelu mogą być wywoływane na bieżąco, na przykład ilość aktualnie dostępnej podmieszanej wody o temperaturze 40°C.

Stiebel Eltron

Stiebel Eltron

Ten model pompy wykorzystuje do podgrzania wody energię zawartą w powietrzu wewnątrz domu (na przykład w pralni, suszarni, pomieszczeniu technicznym) lub w powietrzu na zewnątrz w zakresie -5°C do +35°C. Temperatura ciepłej wody użytkowej może być regulowana bezstopniowo w zakresie od 20 do 65°C. Maksymalna temperatura ciepłej wody użytkowej w trybie pracy pompy ciepła wynosi aż 65°C! Urządzenia są przeznaczone do zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową kilku punktów poboru. Mają niezbędne zabezpieczenia oraz dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW do szybkiego, komfortowego lub awaryjnego dogrzewania wody. Pompy ciepła WWK 221/301 electronic wyposażono w króćce przyłączeniowe, umożliwiające podłączenie kanałów powietrznych z boku lub/i z góry urządzenia. Mogą współpracować z instalacją fotowoltaiczną oraz umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej w tańszej taryfie energetycznej.

Serię pomp ciepła WWK electronic doceniono za wysoką jakość, funkcjonalność, wzornictwo i ekologię. Otrzymała ona prestiżową nagrodę Plus X Awards „Najlepszy produkt roku 2013” w kategorii „Ogrzewanie i klimatyzacja”.

Źródło: www.stiebel-eltron.pl

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ