Home / Buduj z IDEĄ  / Wentylacja i Ogrzewanie  / Odkryj aktywne wsparcie dzięki koncentracji na wentylacji ze STIEBEL ELTRON

Odkryj aktywne wsparcie dzięki koncentracji na wentylacji ze STIEBEL ELTRON

Spread the love

Regularna wymiana powietrza w pomieszczeniach jest niezwykle istotna. W dobie pandemii COVID-19 nabrało to jeszcze większego znaczenia. Wszyscy zastanawiają się jak zapobiec rozprzestrzenianiu aerozoli szczególnie w miejscach, w których skupia się spora liczba ludzi (szkoły, przedszkola, biura czy restauracje). Rozwiązaniem problemu jest: kontrolowana wentylacja, która niezawodnie, wydajnie i wygodnie zapewnia świeże i zdrowe powietrze
w pomieszczeniu. Ponieważ systemy wentylują automatycznie i drastycznie zmniejszają stężenie aerozoli, pyłków i wirusów, a tym samym ryzyko infekcji.

Wydajna wentylacja w szkole – od STIEBEL ELTRON

Stała i regularna wymiana powietrza stała się ważnym tematem w czasach pandemii. To, co było prostym lekarstwem na aerozole skażone wirusami latem, staje się problemem w zimnych porach roku. Cenne ciepło wywiewane jest przez okno, niskie temperatury w pomieszczeniach zwiększają podatność na uczniów na infekcje. Jednak zaleca się szkołom na przykład wentylację podczas 45-minutowej lekcji w celu zapewnienia higieny powietrza w pomieszczeniach.

Niewielki nakład pracy przy instalacji zdecentralizowanej wentylacji, gwarantuje zdrowe powietrze w szkolnych klasach.

System wentylacji montowany jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebny – bezpośrednio w klasie. Czas instalacji jest zwykle niewielki, dlatego można go szybko wdrożyć. W ten sposób poszczególne urządzenia niezależnie zapewniają optymalną wentylację całej sali lekcyjnej: stare powietrze wyrzucane jest na zewnątrz, świeże i zdrowe powietrze zostaje w środku. STIEBEL ELTRON poleca: VRL-C dla zapewnienia lepszego powietrza.

Urządzenia wentylacyjne w szkołach mogą więcej

Centrala wentylacyjna VRL-C pracuje ze świeżym powietrzem zewnętrznym. Zdecentralizowany system wentylacji z odzyskiem ciepła jest szczególnie energooszczędny. Odzyskuje do 92% energii cieplnej z powietrza wywiewanego, która w przeciwnym razie zostałaby utracona przez okna podczas wietrzenia pomieszczenia. Następnie przekazuje tę energię cieplną do świeżego powietrza nawiewanego. Oznacza to, że na przykład zimą zachowane zostaje przytulne ciepło w klasie.

Powietrze zużyte, zanieczyszczone wirusami jest odprowadzane na zewnątrz jako powietrze wywiewane. Stosowanie systemu wentylacji jest nieszkodliwe w porównaniu z urządzeniami recyrkulacyjnymi. W efekcie otrzymuje świeże powietrze w całej klasie.

Dobre powietrze w szkole i przedszkolu – dzięki STIEBEL ELTRON

Centrale wentylacyjne są także dostępne z przyłączem kanałowym do montażu pośrodku pomieszczenia. Do wyboru są łącznie trzy rozmiary urządzeń, optymalne rozwiązanie dla każdego projektu. Nowo zamontowana wentylacja sprawia, że atmosfera w sensie fizycznym jest także wolna od wirusów i innych zanieczyszczeń.

Ochrona pracowników w biurze czy Klientów restauracji – poznaj inne możliwe zastosowania

VRL-C to jednostka wentylacyjna do modernizacji, idealna również dla restauracji i biur. Przy natężeniu przepływu powietrza do 870 m³ /h niezawodnie zapewnia wymianę powietrza, która znacznie zmniejsza stężenie powietrza zanieczyszczonego wirusami, a tym samym ryzyko infekcji
i zachorowania na COVID-19.

Rozwiązania wentylacyjne STIEBEL ELTRON zapewniają przyjemny klimat i komfortowe temperatury w miejscu pracy czy lokalu, co znacząco wpływa na dobre samopoczucie, zwiększa wydajność oraz miłą atmosferę.

STIEBEL ELTRON wspiera w każdym projekcie, a wskazówką jest modernizacja i montaż VRL-C.

Dowiedz się więcej na www.stiebel-eltron.pl i odkryj indywidualne rozwiązanie wentylacji na potrzeby szkoły, pojedynczej klasy, restauracji, kawiarni i wielu innych.

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ