Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Zrównoważone oświetlenie nowości od Good & Mojo

Zrównoważone oświetlenie nowości od Good & Mojo

Spread the love

Czy możemy mieć przyjemność z patrzenia na znakomicie zaprojektowane lampy i jednocześnie odczuwać satysfakcję z przyczyniania się do ochrony naszej planety i pomocy ludziom potrzebującym bez wychodzenia z domu? Z produktami holenderskiej marki Good & Mojo to możliwe!

Good & Mojo to producent oświetlenia, który troskę o naturę i ludzi z zapóźnionych cywilizacyjnie regionów świata wpisał w swoje DNA. Wszystkie lampy marki powstają z odnawialnych surowców naturalnych, takich jak korek, ekologiczny len i bambus albo z materiałów z recyklingu, m.in. pulpy z makulatury, szkła i opon samochodowych z odzysku. Są wykonywane ręcznie, czyli przyjaznymi dla środowiska metodami, przez mieszkańców wiosek z odległych zakątków Azji. Dzięki temu ci pozbawieni perspektyw zawodowych ludzie zyskują pracę, za którą otrzymują uczciwe, umożliwiające im godne życie wynagrodzenie.

To nie koniec czynienia dobra przez markę. Część dochodu ze sprzedaży swoich produktów przeznacza ona bowiem na wspomaganie fundacji Waka Waka. Celem tej organizacji jest zbieranie funduszy na lampy solarne i dostarczanie im ludziom, którzy nie mają dostępu do energii elektrycznej. A żyje ich na świecie ponad miliard!

Nazwy lamp Good & Mojo pochodzą od gór, rzek, pięknych regionów, parków narodowych, cudów natury czy miast, których cechy charakterystyczne czy uroda dostarczyły projektantom marki inspiracji.

W tym sezonie do znanych i lubianych już projektów dołączyły kolejne: Bromo, Bali, Bhutan, Cango i nowe modele, wzbogacające kolekcje Kalimantan, Palawan i Serengeti. W ich skład wchodzą lampy wiszące i podłogowe oraz kinkiety w kilku wymiarach, a w niektórych seriach, jak Bali i Palawan, także w dwóch barwach – jasnej i ciemnej – wszystkie dostępne są w firmie BM Housing. Dzięki temu można idealnie dopasować poszczególne modele do wielkości pomieszczenia i jego kolorystyki oraz zyskać pewność, że oświetlenie będzie spójne wzorniczo, co zawsze przynosi dobry efekt.

Wszystkie nowości Good & Mojo mają klosze z uprawianego w sposób zrównoważony bambusa. To nieprzypadkowy wybór. Głównie dlatego, że plecionka z pasków czy włókien tej rośliny wprowadza do aranżacji walor naturalności i pięknie filtruje światło, tworząc na ścianach i suficie istny spektakl teatru cieni, co wygląda bardzo dekoracyjnie i w znacznym stopniu ożywia wnętrze. Ale także z tego powodu, że to materiał bardzo trwały, dobrze znoszący wysoką temperaturę, łatwy do utrzymania w czystości, a przede wszystkim ekologiczny. Bambus szybko rośnie (nawet 100 cm na dobę), a po ścięciu sam odrasta. Ponieważ jest odporny na czynniki chorobotwórcze, podczas jego uprawy nie stosuje się szkodzących przyrodzie środków ochrony roślin czy pestycydów. Co więcej, roślina ta produkuje więcej tlenu niż większość drzew, przyczyniając się tym samym do lepszej jakości powietrza.

Jednak lampy Good & Mojo to nie tylko przejaw proekologicznych i humanitarnych działań marki. To także znakomity design, który świetnie wpasuje się we wnętrza we wszystkich nowoczesnych stylach, od boho, przez natural, scandi i modern, po loftowy. I każdemu z nich nada oryginalny sznyt, piękny wygląd i bardziej przyjazny charakter.

Materiał prasowy: BM Housing

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ