Home / Materiały Partnerów  / Złote gniazdka w Twoim domu

Złote gniazdka w Twoim domu

Spread the love

Pewnie czytaliście, że cena złota rośnie w siłę? No cóż, projektanci wnętrz modę na złoto obserwują od kliku dobrych lat. I wcale nie mowa tu o cennym kruszcu. Od 2017 roku, złoto jako kolor w dekoracji wnętrz przebija się do pierwszej piątki najważniejszych kolorystycznych trendów dekoracyjnych. Jest praktycznie wszędzie – w wykończeniach luster, geometrycznych lampach, tkaninach, kuchennych kranach i łazienkowych mydelniczkach. Luksusowe skojarzenia ze złotem zestawione z lubianym stylem industrialnym lub post-skandynawskim dają świetne, czasem zaskakujące efekty. Przypatrzmy się więc bliżej złocie w aranżacji wnętrz.

DLACZEGO ZŁOTO JEST TAK MODNE?

Odpowiedzią jest blask. Oprócz przemyślanego użycia luster i lamp jako sposobu na wniesienie światła w każdą przestrzeń, projektanci polegają na złotych elementach, aby nadać przestrzeni odpowiedni blask. Złoto przykuwa uwagę, nadaje dodatkowy wymiar w przestrzeniach monochromatycznych i odbija refleksy świetlne. Podobny efekt dają też inne elementy metaliczne, ale to złoto wnosi do pomieszczenia nutę ekskluzywnego ciepła. Wspaniale komponuje się  z soczystymi barwami ścian oraz luksusowymi tkaninami typu aksamit.

ZŁOTE GNIAZDKA W TWOIM DOMU

W ostatnich latach z większą odwagą używamy akcesoriów metalicznych, w tym złotych,  w dekoracji naszych domów. Chętniej sięgamy też po osprzęt elektryczny w kolorze złotym. Złote gniazdka i złote kontakty to już nie tylko domena modnych restauracji i gabinetów prawniczych. „Złoto to kolor przywodzący na myśl trwałość i perfekcję. Wielu naszych klientów poszukuje akcesoriów właśnie w odcieniu złota. Dla nich stworzyliśmy serię Impresja. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona zachwycić. Sztandarowym kolorem w gamie produktów Impresji jest właśnie złoty metalik” – mówi Beata Pandel z Ospel, „Złote gniazdka czy włączniki świateł w subtelny sposób wpasowują się w nowoczesne aranżacje. Nie przytłaczają a równocześnie nadają pokojom dostojny charakter”.

ZŁOTY OSPRZĘT EKLEKTYCZNY – DO CZEGO PASUJE?

Aranżacje z wykorzystaniem złotych włączników świateł i złotych gniazd doskonale uzupełniają inne akcesoria w odcieniu złotym. Subtelnie komponują się na przykład z klamkami, gałkami szuflad lub karniszami. Dzięki temu pokój nabiera przemyślanego, konsekwentnego charakteru świadczącego o zdecydowanej osobowości mieszkańców domu. Złoto nie jest wcale wyborem dla odważnych. To kolor, który zaskakująco dobrze i łatwo adaptuje się do różnych stylów. Warunkiem powodzenia „złotej aranżacji” jest jednak wykorzystanie tego koloru w sposób powściągliwy. Złote kontakty i gniazdka to doskonałe elementy dekoracyjne sprzyjające osiągnięciu właśnie takiego dojrzałego stylu.

Źródło: OSPEL

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ