Home / Materiały Partnerów  / Zielone wnętrza

Zielone wnętrza

Spread the love

Designerzy i dekoratorzy definitywnie likwidują granice między naszymi domami a naturą. Teraz wnętrza, tak samo jak przyroda, mają na wiosnę się zazielenić, rozkwitnąć i porosnąć bujną roślinnością.

Wprowadzenie do wystroju roślin w doniczkach i wazonach oraz tkanin i obrazków z motywami roślinnymi to niezawodny sposób na spektakularną, a do tego szybką i niedrogą metamorfozę opatrzonego już wystroju.  Co więcej, takie dekoracje pasują do różnych stylów aranżacyjnych, od rustykalnych po loftowe.

Jak dużo ma być roślin i jakie wybrać? Im więcej, tym lepiej. A co do ich rodzaju, to każdy wygląda pięknie i dobrze odgrywa swą zdobniczą rolę. Mogą to oczywiście być stokrotki, miniaturowe różyczki czy inne romantyczne kwiatki, my jednak radzimy sięgnąć po dzikie rośliny liściaste z dżungli rodem. One są najmodniejsze. I to niekoniecznie żywe. Ostatnio hitem są rośliny sztuczne. Mają tę zaletę, że  nigdy nie zwiędną i nie trzeba o nie dbać, co dla osób zabieganych i zapracowanych jest wystarczającą rekomendacją. Nie bójmy się, że będą wyglądać nienaturalnie. Teraz można kupić takie, które nawet z bliska do złudzenia przypominają te prawdziwe. Duży wybór takich oszukujących wzrok, doskonałych imitacji ma na przykład w swojej ofercie sklep dutchhouse.pl.

Gdzie je trzymać? Gałązki roślin wkładamy oczywiście do wazonów. Ich formę dobiera się zazwyczaj do charakteru wnętrza. W nowoczesnych, z oszczędnymi meblami idealnie skomponują się szklane gąsiory i butle różnej wielkości (te z HK Living to prawdziwe perełki!).  Do loftu natomiast znakomicie będą pasować żelazne wazony firmy Zuiver. Tym, którzy lubią łamać konwencje, proponujemy bardziej ozdobny ceramiczny wazon w stylu retro albo bogato dekorowaną barokową donicę z żywicy organicznej, wyglądającą jak nadgryziony zębem czasu kamień. A jeśli ktoś ma problem z doborem wazonu? Na to też producenci, m.in. HK Living, przygotowali rozwiązanie – miniszklarnię, która zapewni idealne warunki do hodowli roślin.

Dutchhouse.pl

Gdzie je eksponować? Każde miejsce jest dobre – parapety okien, stoły, stoliki, biurka i konsolki. Na nich świetnie będą się prezentować rośliny w wazonach i doniczkach średniej wielkości. Te bardziej okazałe najlepiej postawić na podłodze. Wypełnią puste miejsce i staną się dominującym elementem wystroju.  Gdy już zapełniliśmy kwiatami każdy wolny skrawek na meblach i podłodze, pomyślmy o … suficie. Do niego można zamontować wiszące wazy albo tzw. wieszaki.

A inne dekoracje? Oczywiście te ozdobione wzorami roślinnymi. Mogą to być poduszki, ryciny albo plansze z botanicznymi motywami. Wszystkie w różnych odcieniach zieleni zestawionej z bielą, która jest konieczna dla rozjaśnienia aranżacji.

Dutchhouse.pl

Dutchhouse.pl

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ