Home / Idea domu  / Zielona oaza na mapie Gdańska – Oliva Koncept

Zielona oaza na mapie Gdańska – Oliva Koncept

Spread the love

Wyjątkowa lokalizacja, nieszablonowy projekt, niestandardowe rozwiązania architektoniczne i szereg udogodnień technicznych – tak w skrócie można opisać nowopowstałe osiedle położone na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nowoczesna enklawa przyciąga inwestorów, poszukujących wygody i prywatności.

Niezwykły adres

Oliwa to jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, której historia sięga XII wieku. Miejsce to słynie z niezwykłego uroku, którego nadają brukowane uliczki, zabytkowe wille, majestatyczne kamienice, a także liczne zabytki. Ze względu na swoją lokalizację – niewielką odległość od centrum miasta i morza oraz ogromną ilość terenów zielonych – od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Oliwa uchodzi też za jedną z najbezpieczniejszych części Gdańska, co czyni z niej adres pożądany przez wielu. Nie jest to jednak dzielnica intensywnie się rozbudowująca. Powstaje tu stosunkowo niewiele inwestycji, a deweloperzy tworzą z reguły niewielkie i niskie budynki, które sprzyjają integracji i poczuciu prywatności. Jednym z przykładów takiego osiedla jest Oliva Koncept, które tworzy 6 kameralnych obiektów mieszkalnych. Budowa tej inwestycji klasy Premium rozpoczęła się w 2019 roku, a za projekt odpowiedzialne było biuro architektoniczne Arch-Deco z Gdyni. W skład osiedla wchodzą 3- i 4-kondygnacyjne budynki, w których znalazło się 67 apartamentów (od 41 m2 do 123 m2) oraz 1 lokal usługowy (28 m2).

fot. Oliva Koncept
Poza schematem
fot. Oliva Koncept

Osiedle Oliva Koncept powstało w myśl idei funkcjonalnego designu, zgodnie z którą estetyka projektu musi iść w parze z zaspokajaniem potrzeb i wysokich wymagań mieszkańców. Autorzy koncepcji zadbali o każdy szczegół – począwszy od projektu po zastosowane materiały i wykończenia. Na uwagę zasługuje już sama elewacja budynków, która doskonale wpisuje się w krajobraz Oliwy i współgraz lokalną architekturą.

Jej oryginalny charakter uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu szlachetnych płytek klinkierowych o dwóch grubościach, które zamontowano pionowo. Dzięki temu praktycznie niespotykanemu rozwiązaniu powstał niezwykły efekt 3D światłocienia na elewacji. Pozostałe elementy uzupełniono płytą włókno-cementową – opowiada Piotr Paciorkowski – Kierownik Działu Inwestycji w Budner Inwestycje Sp. z o.o..

By nie rezygnować z architektonicznych marzeń o estetycznej bryle budynków, projektanci wybrali prekursorki system odprowadzania wody deszczowej –

Galeco BEZOKAPOWY. Jego innowacyjność polega na ukryciu rur spustowych w warstwie elewacji. – To pierwsza inwestycja, w której zastosowaliśmy to rozwiązanie. Marka Galeco została nam polecona przez podwykonawcę robót dekarskich. Ostatecznie przekonała nas estetyka produktu i dobre opinieo jego jakości – podkreśla Piotr Paciorkowski. Orynnowanie daje gwarancję niezawodnego funkcjonowania, co jest szczególnie istotne w przypadku budownictwa wielomieszkaniowego.

Wygodnie i nowocześnie

Na przyszłych lokatorów czekają przestronne i zaprojektowane z dbałością o każdy detal mieszkania. Wszystkie posiadają duże przesuwne okna drewniano-aluminiowe, przez które, otaczająca inwestycję, zieleń wlewa się do wnętrz. Apartamenty Oliva Koncept wyposażono w szereg nowoczesnych technologii SMART, które niewątpliwie wpłyną na komfort życia inwestorów. System domu inteligentnego w standardzie umożliwia zdalne sterowanie wybranymi urządzeniami, np. elektrycznymi roletami zewnętrznymi czy systemem ogrzewania. Mieszkańcy z pewnością docenią też, jak dużą wagę przyłożono do kwestii ich bezpieczeństwa.

fot. Oliva Koncept

Prywatności i spokoju domowników strzegą antywłamaniowe drzwi wejściowe, system wideodomofonowy z możliwością podglądu z panelu LCD w mieszkaniu oraz nowoczesny alarm, który wykrywa wyważenie okien oraz wybicie szyb – mówi przedstawiciel Budner Inwestycje.

Nowoczesne rozwiązania znajdziemy na terenie całego osiedla. Pod budynkami zlokalizowane zostały hale garażowe, których bramy otwierane są za pomocą pilota lub smartfonu.  W nich ulokowano stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca do bezpiecznego przechowywania rowerów. Bliskość szlaków i lasów z pewnością sprzyjać będzie tej formie rekreacji.

Źródło: Informacje prasowe Galeco

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ