Home / Buduj z IDEĄ  / Wentylacja i Ogrzewanie  / Zaproś komfort do swojego domu – STIEBEL ELTRON

Zaproś komfort do swojego domu – STIEBEL ELTRON

Spread the love

O tym, że alternatywne źródła energii podbijają świat nie trzeba nikogo przekonywać. Wkroczyliśmy w erę, w której chcemy żyć komfortowo, bezpiecznie, oszczędnie, ale także w zgodzie z naturą. Pora zatem dowiedzieć się, jak zastosować to w swoim domu.
Z multicentralami grzewczymi LWZ 404/504 SOL jest to możliwe!

Alternatywą są źródła energii elektrycznej ze słońca, wiatru i wody, sprawiają, że prąd elektryczny pozostaje najbardziej przyszłościowym nośnikiem energii. Ogrzewanie, podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, wentylacja oraz chłodzenie to procesy, które mają na celu zapewnić w naszym domu komfort. Jednak do tego potrzebujemy wielu urządzeń, które nie tylko zajmują przestrzeń, ale
do prawidłowego działania jest niezbędna jest ich bezproblemowa współpraca. Z pomocą przychodzą nam kompaktowe, wielofunkcyjne centrale grzewcze LWZ z pompą ciepła powietrze-woda: 4w1.

Centrale grzewcze LWZ 404/504 SOL marki STIEBEL ELTRON to kompaktowe urządzenia
ze zintegrowana pompą ciepła powietrze-woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz
z funkcjami ogrzewania, wentylacji i chłodzenia. Dedykowane są one właścicielom budynków energooszczędnych oraz pasywnych, których powierzchnia nie przekracza 180 m2.


Ich niekwestionowaną zaletą jest zapewnienie oszczędnego zużycia energii na ogrzewanie przy równoczesnym zapewnieniu stałego dopływu świeżego powietrza, utrzymaniu prawidłowej temperatury pomieszczeń i odpowiedniej do potrzeb ilości ciepłej wody użytkowej. A wszystko to w dbałości o środowisko naturalne.

Zintegrowana automatyka sterująca uwzględnia temperatury: zewnętrzną, pomieszczeń oraz c.w.u. zapewnia optymalne warunki ogrzewania i przygotowania c.w.u. oraz wentylacji. Centrale posiadają wbudowaną wężownicę do podłączenia kolektorów słonecznych.

 

 

Model LWZ 404 SOL został przystosowany dodatkowo do aktywnego chłodzenia budynku. Wszystko obsługujemy z jednego, nowoczesnego regulatora, a ten nadzoruje pracę wszystkich elementów centrali grzewczo-wentylacyjnej.

Prosta instalacja, kompatybilność z akcesoriami dostępnymi na rynku, niski sumaryczny koszt inwestycji w porównaniu z kosztami zakupu i montażu pojedynczych urządzeń to tylko jedne z atutów tych urządzeń.

Nie od dziś wiadomo, że dobrze zarządzanie energią przynosi oszczędność. Im lepszy, sprawniejszy system grzewczy, tym większy komfort dla całej rodziny.

Centrala LWZ: ogrzewa zimą, latem natomiast wentyluje i chłodzi, a także przygotowuje ciepłą wodę. Odzysk ciepła z powietrza odprowadzanego odbywa się w wymienniku o specjalnej konstrukcji.

Centrale LWZ 404/504 oferują aż do czterech głównych funkcji w jednym urządzeniu:                                                                                                                             
 • Centralne ogrzewanie – dzięki zastosowaniu zintegrowanej pompy ciepła powietrze-woda, która czerpie ciepło do ogrzewania z powietrza otaczającego osiągając, nawet przy niskich temperaturach, wysoką sprawność.
 • Wentylacja – nowoczesny system z rekuperacją odzyskuje do 90% ciepła, które najczęściej jest tracone przez otwarte okna.
 • Ogrzewanie wody – część ciepła, która jest pobierana z powietrza zewnętrznego, służy
  do ogrzewania wody
 • Chłodzenie – dzięki odwróceniu obiegu chłodniczego modele LWZ 404/504 SOL umożliwia aktywne chłodzenie budynku w lecie.
Korzyści dla domu:
 • Kompaktowe urządzenie z funkcją: ogrzewania, wentylacji, przygotowania c.w.u. i chłodzenia
 • Cicha praca dzięki izolacji dźwiękowej
 • Możliwość współpracy z instalacją solarną
 • Prosta, intuicyjna obsługa z wyświetlaczem tekstowym w j. polskim
 • Certyfikat Domów Pasywnych

Dzięki zastosowaniu LWZ 404/504 SOL życie może być prostsze. Wystarczy zaprosić do swojego domu nowoczesne, ekologiczne rozwiązania techniczne, których nadrzędnym zadaniem jest odpowiadanie na potrzeby użytkownika.

Więcej na:  www.stiebel-eltron.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ