Home / Idea domu  / Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Spread the love

To nie są zwykłe żaluzje drewniane. Swoją jakość zawdzięczają licznym, przemyślanym szczegółom, których często pozbawione są inne drewniane żaluzje. To drobiazgi, które robią ogromną różnicę.

Żaluzje JASNO blinds pozwolą w łatwy sposób operować światłem słonecznym i cieniem, tworząc niezwykłą atmosferę w każdym pomieszczeniu domu. Drewniane żaluzje zyskują ekskluzywny wygląd dzięki subtelnej strukturze drewna z gatunku Paulownia zwanego także ‘drzewem księżnych’. Jest ono lekkie, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji żaluzji. Drzewa te są w większości sadzone przez człowieka, dlatego też ich stosowanie stanowi zrównoważony wybór.

Listewki nie odkształcają się, ponieważ są wycinane promieniście z pnia drzewa. W ten sposób uzyskuje się ładne, długie i proste lamele. Są one wykończone (włącznie z krawędziami bocznymi) lakierem odpornym na zarysowania, wilgoć i promienie UV. Nadają się więc także do stosowania w łazienkach (ze względu na odporność na wilgoć i opryskanie wodą). Lakier jest oferowany w niemalże wszystkich kolorach tęczy. Można wybierać spośród różnych odcieni bieli oraz kolorów bejc z kolekcji JASNO lub też zdecydować się na swój własny kolor z palety RAL oraz NCS.

Te żaluzje wyróżnia drewniana listwa podwieszona pod lamelami o kształcie trapezu. Dzięki temu w pozycji zamkniętej listwa dolna pozostaje ukryta za dolną lamelą. Ponadto nie dotyka ona parapetu, co chroni go przed zarysowaniem.

Jasno

Jasno

Unikatowym rozwiązaniem jest umieszczenie otworów, przez które biegną sznurki, nie na środku lameli, lecz z ich przedniej i tylnej strony. Gwarantuje to lepsze przyciemnienie i więcej prywatności. Można także zastosować dekoracyjną taśmę drabinkową, która nada im szczególnego charakteru.

Żaluzje JASNO blinds mają różne szerokości lameli. To, który rozmiar jest właściwy, zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Lamele dostępne są w szerokości 50 mm i 63 mm. Oprócz tego producent oferuje wykonanie drewnianych żaluzji na wymiar: od bardzo małych aż po niezwykle wysokie czy też bardzo szerokie. Są one dostępne w szerokości oraz wysokości do 304 cm.

Źródło: Jasno

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze

DODAJ KOMENTARZ