Home / Materiały Partnerów  / Wystrój wnętrza w bieli

Wystrój wnętrza w bieli

Spread the love

Trudno wyobrazić sobie wystrój wnętrza bez obecności bieli. To ona rozjaśnia ciemne zestawienia kolorystyczne i łagodzi agresywne działanie zbyt intensywnych kolorów.  Jako jedna z nielicznych barw tworzy też łagodne, zawsze udane i nigdy niewychodzące z mody kompozycje monochromatyczne. 

Nie obawiaj się, że biały wystrój salonu czy sypialni będzie sprawiać monotonne wrażenie. Tak się nie stanie, jeśli w aranżacji białego wnętrza będziesz się trzymać zasad opracowanych przez dekoratorów wnętrz:

Wykorzystaj wiele odcieni bieli, różniących się nasyceniem i tonacją, od czystych, tzw. śnieżnych po złamane kroplą szarości albo beżu. W tak spokojnym otoczeniu, gdy krzykliwe kolory i wyraziste wzory nie odwracają uwagi, wszystkie niuanse kolorystyczne są dobrze widoczne, tworząc wbrew pozorom całkiem bogate zestawienie.

Dutchhouse HK Living

Zróżnicuj faktury materiałów. Zestawiaj powierzchnie gładkie z tymi o strukturalnej powierzchni. Sprawią one, że kompozycja złożona z odcieni jednej barwy będzie bardziej urozmaicona. I tak, na gładkim stoliku postaw ażurową białą paterę (np. firmy Zuiver), a na stołku i kanapie połóż puchate i włochate poduszki (choćby firmy HK Living) i dorzuć jeszcze puf w dzierganym na drutach pokrowcu (np. od Woood).

Wybierz materiały o różnej połyskliwości. Matowe pochłaniają światło, przez co ich barwa sprawia wrażenie ciemniejszej i głębszej. Połyskliwe odwrotnie – odbijając światło, jaśnieją. To najlepszy sposób na stworzenie bogatszego wizualnie wystroju. Obok szafki czy regału z drewna pomalowanego białą matową farbą (świetne propozycje ma HK Living i Woood) postaw więc stół i stolik z lśniącymi marmurowymi blatami (takie najmodniejsze meble oferuje Zuiver).

Dutchhouse Zuiver

Dutchhouse Dutchbone

Niech lampy również  mają abażury o różnych stopniach połysku. Wisząca może być błyszcząca, z lakierowanego metalu, a stojąca z tkaniny matowej czy półmatowej (duży wybór modeli proponuje Dutchbone).

 

Dutchhouse HK Living

Dutchhouse Woood

Zdecyduj się na elementy wyposażenia o niejednorodnych formach. Jeśli komody czy kredens mają prostopadłościenny kształt, to stołki, stoły, pufy, wazony, itp. niech będą owalne albo okrągłe. Taka różnorodność kształtów także wprowadzi  do wystroju naprawdę spore urozmaicenie.

Jeśli mimo wszystkich zastosowanych dekoratorskich sztuczek biały salon czy sypialnia po pewnym czasie zacznie wydawać się nudny, nie myśl, że czekają cię kosztowne zmiany. Żeby atmosfera stała się zupełnie inna, wystarczy bowiem trochę dodatków w innej tonacji kolorystycznej. Radzimy wybrać detale czarne, szare, ewentualne ciemnobeżowe w zszarzałym odcieniu. Kontrast, jak wprowadzą, doda wystrojowi dynamizmu i mocnego wyrazu. Zawsze też można sięgnąć po roślinne gałązki, żywe albo sztuczne. Nic tak bowiem nie ożywia, nie rozwesela i nie nastraja bardziej optymistycznie jak zieleń.  Meble i dodatki znajdziesz w dutchhouse.pl

Źródło: dutchhouse.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ