Home / Wnętrza  / Podłogi i schody  / Wyjątkowa podłoga, czyli jaka?

Wyjątkowa podłoga, czyli jaka?

Spread the love

No właśnie. Jaka, spytacie. Ładna? To pojęcie względne, każdemu podobać się może coś innego. Praktyczna? Tak. Jednak nie kosztem wyglądu. Droga? Nie wszystko złoto, co się świeci. Niekiedy drogi produkt odbiega jakością od podobnego, a płacimy jedynie za markę. I odwrotnie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Na wszystko!

Definicja wyjątkowej podłogi jest wbrew pozorom prosta. Wyjątkowa podłoga to taka, z której będziesz zadowolony. Na którą będziesz patrzył z radością, a dzieci będą bawiły się bezpiecznie.
Kilka kroków do pełni szczęścia:

 • Po pierwsze – wygląd. Pierwsze wrażenie jest ważne, dlatego tak często zdarza się, że piękna podłoga źle prezentuje się we wnętrzu. Wszystko niby ładne, ale coś nie gra. To normalne, gdy style wnętrza się gryzą. Dlatego pierwsze wrażenie nie zawsze jest najlepsze. Najważniejsze by podłoga pasowała do stylu Twojego domu. Nawet ta, która na pierwszy rzut oka nie przypadła Ci do gustu, na podłodze Twojego salonu może prezentować się pięknie.

 

 • Po drugie – użyteczność. Nawet piękna podłoga wykonana z materiałów nieodpornych na uszkodzenia nie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie przebywamy. Często uczęszczane ścieżki są na niej widoczne, a delikatne przesunięcie lekkiej szafki pozostawia za sobą rysy. Nie o to chodzi. W domu się mieszka. Dom tętniący życiem to rozbrykane dzieciaki, biegające psy, kredki i woda na podłodze. Tylko praktyczne rozwiązania cieszą dłużej.

 

 • Po trzecie – jakość. Ona niejako idzie w parze z poprzednimi warunkami, gdyż trudno o ładny wygląd, kiedy brak jakości, a kiepskie materiały nijak się mają do wytrzymałości. Ponadto podłoga jest również elementem dekoracyjnym. Nie założyłabyś przecież strzępiącej się bluzki, więc dlaczego miałabyś się godzić na nierówny bądź wyszczerbiony panel? Za jakością przemawiają też materiały – żadna imitacja nie zastąpi naturalnego surowca jakim jest prawdziwe drewno.

 

Aby połączyć wszystkie te cechy, warto wybrać się do salonu Barlinek. Panele podłogowe drewniane Barlinka to wysokiej jakości Deska Barlinecka, o wielu wariantach kolorystycznych i wykończeniowych. Wśród propozycji są deski fazowane lub szczotkowane, wykonane z dębu lub jesionu o małej, średniej lub dużej liczbie sęków. Deska wykończona może być olejem naturalnym lub utwardzonym UV.
Kolekcje Barlinek
Barlinek proponuje kilka kolekcji. Linia Senses, której główną cechą jest szerokość desek (są to deski które mają prawie 21 cm), fazowanie deski optycznie ja jeszcze wydłuża (deska ma 2,20 cm) doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie projektant kładzie nacisk na kontrast. Dębowa deska występuje tutaj w jasnej, świetlistej kolorystyce powiększającej pomieszczenie.

Smaki życia, to kolekcja, która odwzorowuje trendy. Dębowa, fazowana deska podkreślona jest szczotkowaniem, dzięki czemu podłoga wygląda bardzo naturalnie. Również kolory, jasne, naturalne wskazują na bliski kontakt z naturą.

Barlinek - Dąb Marsala Grande

Barlinek – Dąb Marsala Grande

Pure Vintage, jak sama nazwa wskazuje, kierowany jest do pomieszczeń stylizowanych. Dąb w trzech kolorach: Ivory Grande, Calvados Grande i Porto Grande przepięknie prezentuje się w połączeniu z bielą i stylizowanymi meblami.
Kolekcja Pure Line to klasyka sama w sobie. Typowa, lecz bardzo elegancka deska jednopasmowa dobrze wygląda zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Dostępna jest w wielu wykończeniach.
Znana przez wszystkich tradycyjna klepka znalazła swoje odzwierciedlenie w desce z kolekcji Decor Line. Jest to przykład, jak znane rozwiązanie rodzi się na nowo. Klasyczna elegancja w najlepszym wydaniu.
Deska nie jest rozwiązaniem najtańszym, ale jej zalety sprawiają, że ma częste zastosowanie. Jej wytrzymałość, możliwość cyklinowania w razie potrzeby oraz estetyczny wygląd sprawiają, że doskonale sprawdza się nawet w często użytkowanych szlakach komunikacyjnych, takich jak np. przedpokój. Nie do przeceniania jest też jej naturalność. Nie od dziś wiadomo, że naturalny materiał ma doskonały wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie często przebywamy, powinno być go jak najwięcej.

Źródło: Barlinek, www.barlinek.com.pl

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
4 komentarze
 • hanka 31 października 2016

  Wyjątkowa dla mnie jet zawsze drewniana. Uwielbiam taką podłogę uważam, ze jets ona niesamowicie klimatyczna, sama planuję położyć z artcore drewno, bo marzy mi się ona najbardziej zimą, gddy jets chłodniej i trzeba takiego ciepłego akcentu 🙂

 • Deski Tarasowe Teraso 13 marca 2018

  Rzeczywiście, bardzo elegancko i dostojnie – genialna kolorystyka.

 • Kasia z Arbiton 25 września 2018

  Od podłogi oczekujemy przede wszystkim, żeby bardzo ładnie wyglądała i była bardzo trwała. Dobrze również, jeśli jej cena nie zwala nas z nóg i zakup porządnej podłogi jest możliwy do zrealizowania w ramach przeciętego budżetu. Optymalnym rozwiązaniem jest, jeśli taki sam materiał możemy położyć na całej powierzchni mieszkania lub domu. Daje to spójność wizualną, małe wnętrza optycznie powiększa a w dużych efektownie podkreśla przestrzeń. To również duże udogodnienie przy sprzątaniu. W kontekście powyższych rozważań, bardzo dobrym wyborem będą panele winylowe Arbiton. Są bardzo trwałe i świetnie znoszą duże natężenie ruchu. Z wachlarza dostępnych wzorów z łatwością można wybrać taki, który wpisze się dobrze w planowana aranżację. Panele winylowe są wodoodporne, antystatyczne i antybakteryjne. Wybrać można pomiędzy podłogą kładzioną na klik a klejoną, jak również pomiędzy panelami imitującymi naturalne drewno oraz naśladującymi kamień. Ich atutem jest również to, że bardzo dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

DODAJ KOMENTARZ