Home / Budowa  / Drzwi i bramy garażowe  / Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Spread the love

Drzwi zewnętrzne są tym elementem budynku, który zwraca uwagę wchodzących na posesję. Stanowią dopełnienie elewacji, dachu oraz architektury ogrodowej. Dlatego też ważnym kryterium wyboru stolarki drzwiowej powinien być styl domu oraz estetyka otoczenia. Nie bez znaczenie jest również materiał z jakiego drzwi wejściowe zostały wykonane oraz to, jakie posiadają parametry techniczne.

Wiśniowski

Wiśniowski

Design drzwi zewnętrznych

Nowoczesny kształt drzwi zewnętrzne uzyskują poprzez ukrycie mało estetycznych profili. Dzięki temu płyta drzwiowa zyskuje pełną i całkowicie gładką powierzchnię. Ich minimalistyczny design podkreślają eleganckie dekory w postaci aluminiowych listew lub też aplikacje ze stali nierdzewnej i szkła, niewidoczne zawiasy oraz designerskie uchwyty. W przypadku drzwi montowanych w domu o nowoczesnej, modernistycznej bryle nie bez znaczenia jest również ich kolor. Idealnie nadają się rozwiązania w różnych odcieniach szarości. Popularnością cieszą się drzwi w kolorze grafitu, które prezentują się solidnie, ale także w kolorze białym oraz w kolorach różnych gatunków drewna. Te ostatnie współgrają z kamieniem oraz cegłą. Nie brakuje również zwolenników drzwi w odważniejszych kolorach: czerwony, pomarańczowy, niebieski.

Wiśniowski

Wiśniowski

O wyborze kolorystyki decyduje kolor elewacji, profili okiennych, a także materiału zastosowanego jako pokrycie dachu. Rozwiązaniem, które spodoba tym wszystkim, którzy poszukują jednolitych stylistycznie rozwiązań, jest oferta specjalna, łącząca jednym designem drzwi zewnętrzne, bramę garażową oraz ogrodzenie.

Realizację modnej architektonicznej koncepcji przestronnych wejść umożliwią natomiast drzwi o wysokości równej wysokości kondygnacji – do 3 metrów.

Hormann

Hormann

Aluminiowe, drewniane i betonowe drzwi wejściowe

Materiałami wykorzystywanymi do produkcji płyty drzwiowej jest drewno, aluminium, stal, a także, wzmocnione włóknami szklanymi, płyty betonowe. Jednakże drzwi, poza zapewnieniem odpowiedniego komfortu, mają także spełniać wymogi dotyczące termoizolacyjności. Dlatego też stosuje się w nich szereg rozwiązań wpływających na poprawę parametrów technicznych. Specjalne wypełnienie z pianki poliuretanowej wpływa na niski współczynnik przenikalności cieplnej. Niektóre firmy w wyposażeniu standardowym oferują tak zwany ciepły próg – rozwiązanie niwelujące powstawanie mostków cieplnych.

Internorm

Internorm

Przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, w przypadku drzwi wykonanych w drewna, zabezpieczenie stanowi trójwarstwowy system lakierowania.

więcej ideadomu.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • Róża 6 lipca 2016

    Ja mam drzwi z Kon-Trade i są świetne, sprawdzają się znakomicie.

  • olivka 19 grudnia 2016

    Drzwi zewnętrzne, ważna rzecz. Dobrze, gdyby były dobre, antywłamaniowe, a jednocześnie wpasowywały się w styl budynku, pasowały do elewacji itd. I najważniejsze, moim zdaniem, drzwi powinny mieć dobre, nieawaryjne zamki. Naprawa zamków co prawda nie stanowi aż tak dużego problemu, w wielu miastach i w Warszawie są serwisy zajmujące się wykonywaniem takich usług http://www.moje-pogotowie-zamkowe.pl/naprawa-zamkow.html chociaż jak się coś psuje to zawsze jest stres itd… więc dobrze, że są takie pogotowia, ale lepiej byłoby unikać takich sytuacji podbramkowych

DODAJ KOMENTARZ