Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Współczesna willa wakacyjna

Współczesna willa wakacyjna

Spread the love

Projekt domu weekendowego w północnej części wyspy Sjælland w Danii powstał dla młodej rodziny. Village House to połączenie nowoczesnej letniej chaty i tradycyjnego duńskiego domu wakacyjnego. Dom składa się z pięciu skrzydeł, przypominających miniaturowe kabiny, generujące różnorodne widoki zewnętrzne i efekty świetlne.

Village House, Powerhouse Company

Dom zapewnia widok na różnorodny krajobraz przez cały rok i o każdej porze dnia, duże okno nad salonem pozwala promieniom słonecznym zalewać stół jadalny około południa. Altany są tradycyjnie przestrzeniami rodzinnymi, ale kiedy dzieci dorastają, potrzebują większej niezależności od rodziców. Stąd organizacja „wioski domków”, z promieniującymi pojedynczymi przestrzeniami, które są zjednoczone w centrum. Każdy członek rodziny ma w praktyce możliwość zachowania prywatności, gdy jej potrzebuje.

Village House, Powerhouse Company

Tymczasem centralna przestrzeń w kształcie gwiazdy, łącząca salon i kuchnię, tworzy wspólny obszar, który oferuje jednak zaciszne miejsca do samotnego spędzania czasu, pozostając w kręgu rodzinnym. To rozwiązanie odzwierciedla odmienne pragnienia członków rodziny. Jeden potrzebował malowniczego, przytulnego i archetypowego domku letniskowego, a inny przestronności i nowoczesności. Projekt łączy oba pragnienia.

Village House, Powerhouse Company

Opierając Village House na klasycznej duńskiej altanie, dodając jednocześnie nowoczesne koncepcje przestrzeni, pracownia Powerhouse Company stworzyła współczesną harmonijną willę wakacyjną.

Fot Åke E. Son Lindman, Architects: Powerhouse Company

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ