Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Wnętrze w minimalistycznym stylu

Wnętrze w minimalistycznym stylu

Spread the love

W tym wnętrzu liczy się sztuka prostoty. Oszczędne wzornictwo, stonowana paleta barw oraz brak zdobień sprawiają, że cała przestrzeń ujmuje ascetycznym charakterem. Szarość, antracyt i czerń tworzą niezwykle harmonijną całość.

Jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stanęli architekci z pracowni Deer Design, było takie zaprojektowanie mieszkania, by chłodne, ciemne barwy nie przytłoczyły przestrzeni. Aby zachować nietuzinkowy klimat wnętrza, projektanci sięgnęli po różne faktury, tak by rozmaite odcienie i tony tajemniczej szarości, intensywnej czerni i antracytu zatrzymywały spojrzenia na dłużej. Niezwykle oszczędną paletę barw dopełniają ponadczasowa biel oraz jasny brąz.

Kuchnia

Kuchnia otwarta na salon jest najlepszym dowodem na to, że ciemne wnętrza mają swój niepowtarzalny urok. Ascetyczna zabudowa mebli wykonana wspólnie z Deer Wood Pracownia Stolarska w kolorze antracytu idealnie komponuje się z czarnymi sprzętami AGD. Ale uwagę kradnie tutaj wykończenie fartucha kuchennego. Architekci postawili na spiek kwarcowy Naturali Emperador Grigio włoskiej marki Laminam o niezwykłej szarej barwie z subtelnym rysunkiem użyleń.

Jadalnia

Piękna szarość na kuchennej ścianie idealnie harmonizuje z barwą krzeseł przy jadalnianym stole, którego oszczędne wzornictwo dodatkowo podkreślają rozbielona szarość blatu i solidne antracytowe nogi.

Salon

W części wypoczynkowej centralnym punktem pozostaje szary narożnik. Tuż obok niego znajduje się oryginalny stolik kawowy z kamiennym blatem w kolorze ciemnej szarości. W podobnej tonacji utrzymany jest fotel wypoczynkowy, który znajduje się w rogu pokoju. Kontrapunktem dla antracytowej ściany telewizyjnej pozostaje biała szafka pod telewizor. Całość doskonale dopełnia minimalistyczne oświetlenie w postaci reflektorów w suficie, a długie do ziemi zasłony w szarej barwie podkreślają niepowtarzalny klimat tej części domu.

Sypialnia

Sypialnia ujmuje prostą elegancją. Pierwszoplanowym bohaterem przestrzeni pozostaje oczywiście łóżko w kolorze szarym z niezwykle oryginalnym wezgłowiem wykonanym ze spieku kwarcowego tego samego, który wykorzystano w kuchni. Z barwą płyty wielkoformatowej idealnie komponują się szafki nocne z nietuzinkowymi czarnymi lampami. Wnętrze dopełniają prosta czarna szafa oraz szare zasłony do ziemi. Elementem ocieplającym pozostaje drewniana podłoga.

Łazienka

Minimalistyczny charakter wnętrza prezentuje także łazienka. W niewielkiej przestrzeni projektanci z Deer Design postawili na czarno-białe zestawienie. Podłoga i ściany w intensywnej czerni stanowią świetne tło dla jasnej armatury. Część prysznicowa w bieli z nutami szarości sprawia, że łazienka zachowuje lekki charakter. Proste lustro oraz czarne ramy i reflektory w tym samym kolorze budują charakter miejsca.

Projekt: Deer Design

Zdjęcia wnętrza: Dariusz Majgier

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ