Home / Materiały Partnerów  / WIŚNIOWSKI smartCONNECTED

WIŚNIOWSKI smartCONNECTED

Spread the love

Bramy automatyczne to wygoda i praktyczność, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Poszukiwanie innowacji nie ustaje jednak na rozwiązaniach, które już znamy! Najnowszą propozycją jest odważny przeskok z ery zwykłej automatyzacji do ery inteligentnych technologii.

Technologie inteligentne są w naszym życiu wszechobecne. Szczególnym miejscem na ich zastosowanie jest dom i jego otoczenie i to w tej przestrzeni znalazło się również miejsce, żeby takie urządzenia, jak brama garażowa, brama wjazdowa czy drzwi stały się podłączone do inteligentnego świata Internetu Rzeczy.

Coraz bardziej powszechny i łatwy dostęp do sieci otwiera przed nami możliwości, które w pełni mogą być wykorzystane z pomocą inteligentnych technologii. W praktyce oznacza, że dowolne urządzenie połączone z domową siecią może być sterowane przez nas o każdej porze dnia i z dowolnego miejsca na świecie, jedynie za pomocą smartfona lub komputera z dostępem do Internetu. Coraz częściej urządzeniami tymi są urządzenia z kategorii Access, czyli dostępu do domu i posesji. Są to bramy wjazdowe i garażowe oraz drzwi wejściowe, chociaż potencjał idei inteligentnych rozwiązań rozciąga się znacznie dalej. Monitoring domu i posesji, systemy antywłamaniowe, oświetlenie i nawadnianie domu i ogrodu – wszystkie te możliwości pozwalają na pełną kontrolę tego, co dzieje się w naszych czterech ścianach także podczas naszej nieobecności.

Wiśniowski

Kompleksowa idea kryjąca się za nazwą smartCONNECTED to inwestycja, na której korzysta cała rodzina, ponieważ dzięki niej dostęp do domu nie jest już warunkowany pękiem ciężkich kluczy. Rodzice mogą wpuścić dziecko do domu, nie ruszając się z biura lub w kilka sekund sprawdzić na swoim smartfonie czy brama wjazdowa jest zamknięta. Co więcej, za pomocą algorytmów, inteligentny dom sam potrafi zapamiętać tryb życia jego mieszkańców i myśleć za nich o wykonaniu podstawowych czynności, jak uruchomienie alarmu czy też – dzięki funkcji geolokalizacji – otwarcie bramy na chwilę przed dojazdem do posesji.

Sterowanie bramami i drzwiami smartCONNECTED marki WIŚNIOWSKI może odbywać się za pomocą urządzenia Connexoon Somfy. Connexoon to zaawansowana technologia „io”, pierwszy krok do inteligentnego domu, która pozwala na kompleksową integrację automatyki domowej, począwszy od bramy wjazdowej, bramy garażowej, drzwi czy oświetlenia. WIŚNIOWSKI oferuje również rozwiązanie dla bram funkcjonujących na drodze radiowej – sterownik Ri-Co. Kilka wersji Ri-Co pozwoli dostosować poziom kontroli do potrzeb użytkownika.

Idea smartCONNECTED od marki WIŚNIOWSKI to kolejny etap rewolucji technologicznej w kategorii wjazdu i wejścia do domu. Podobnie jak kilka lat temu bramy automatyczne zrewolucjonizowały rynek bram garażowych i ogrodzeniowych, tak teraz wprowadzenie ich na tory Internetu Rzeczy będzie wpływać na podniesienie standardu życia. Dostarczy też szereg wartości dodanych, takich jak oszczędność zużycia energii, większe poczucie kontroli nad urządzeniami i ogólne poczucie bezpieczeństwa.

Materiały Partnera: Wiśniowski

 

 

 

 

 

Zapisz

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ