Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje ogrodowe  / Wiosenne porządki z Fiskars

Wiosenne porządki z Fiskars

Spread the love

Wiosna to czas intensywnych prac w ogrodzie: siewów, sadzenia i uprawy gleby. Przyroda budzi się do życia i potrzebuje troskliwej opieki. W tym czasie przekopujemy ogród, sadzimy młode drzewka, przycinamy gałęzie, pielęgnujemy trawnik, wysiewamy warzywa oraz kwiaty, które latem przepięknie ozdobią rabaty i klomby.

Głównym zadaniem w tym okresie jest przekopanie ogrodu i przygotowanie gleby do zasadzenia roślin. Bogata oferta szpadli oraz wideł umożliwi dobór odpowiedniego narzędzia. Narzędzia z linii Xact™ doskonale sprawdzą się podczas kopania w twardej glebie. Blat szpadla posiada podporę, która umożliwia efektywniejszą pracę. Szersza rączka pozwala chwycić narzędzie oburącz, co skutkuje większą siłą i lepszą ergonomią pracy. Oferta produktów w tej linii umożliwia wybór odpowiedniego do wzrostu narzędzia. Linię Ergonomic™ wyróżnia wygięty pod kątem 26° trzonek, który gwarantuje naturalną pozycję ciała podczas pracy, dzięki czemu długotrwałe wykonywanie jednej czynności nie powoduje zmęczenia. Kąt nachylenia uchwytu 17° naśladuje naturalny ruch dłoni. Teleskopowe szpadle i widły SmartFit™ umożliwiają zaś pracę osobom o różnym wzroście. Regulowana długość trzonka oraz kąt jego nachylenia 13° pozwala zachować prawidłową postawę ciała, bez nadwyrężania mięśni. Głowice narzędzi Fiskars wykonane są z wysokiej jakości hartowanej stali, zaś trzonki z wysokogatunkowej stali.

Najlepsze narzędzie do cięcia staje się jeszcze lepsze…

Sekator uniwersalny Żyrafa to narzędzie, które umożliwia pracę nawet w trudno dostępnych miejscach. Najnowsza odsłona sekatora posiada jeszcze więcej mocy tnącej, dzięki ulepszonej głowicy, która jest regulowana w zakresie 230ᵒ.

Wzmocniony wewnętrzny mechanizm i mocowanie oraz lepsza jakość liny sprawiają, że cięcie gałęzi w koronie drzewa czy zwieszających nisko nad ziemią jest jeszcze łatwiejsze.

Zastosowanie innowacyjnego rozwiązania w postaci pomarańczowego wspornika zwiększa widoczność ostrza wśród gałęzi drzew podczas cięcia, a jednocześnie wspiera głowicę podczas ustawiania jej pod odpowiednim kątem cięcia. Miękkie w dotyku uchwyty zapewniają stabilny chwyt.

Sekator występuje także w wersji teleskopowej i pozwala na pracę w zasięgu 6 m. Regulacja długości trzonka jest płynna i bezstopniowa, dzięki czemu każdy może dostosować narzędzie do wymaganej wysokości.

Nowy sekator Żyrafa otrzymał nagrodę Reddot 2017.

Ekologiczny trawnik…

Do odchwaszczenia trawnika niezastąpionym narzędziem będzie innowacyjny wyrywacz do chwastów. Pozwala usuwać roślinę wraz z długim korzeniem bez użycia chemikaliów czy schylania się. Głęboko sięgające pazury wyrywacza umożliwiają czystą i skuteczną pracę, bez nadwyrężania mięśni pleców. Materiały, z których wykonany jest wyrywacz, aluminium i poliamid wzmocniony włóknem szklanym sprawiają, że narzędzie jest bardzo lekkie, a zarazem wytrzymałe.

Łatwe łączenie – szereg możliwości

Aby w pełni przygotować ziemię do wysiewu nasion warzyw i kwiatów, niezbędne są również narzędzia, które pomogą spulchnić i napowietrzyć glebę. Fiskars proponuje opatentowany system QuikFit™ – aluminiowy trzonek z wymiennymi głowicami, wśród których dostępne są m.in. aerator, skareator, motyki, kultywatory, grabie czy piły.

Prace porządkowe – łatwe i szybkie

Do wszelkich prac porządkowych w ogrodzie i wokół domu niezastąpione są szczotki. To jedno z najczęściej używanych narzędzi. Ulepszone szczotki Solid™ są jeszcze lżejsze i bardziej komfortowe w użyciu. Długie trzonki oraz profilowane głowice ułatwią zamiatanie patio, tarasu czy chodnika przy domu lub garażu. Zastosowanie systemu PowerClean™, czyli specjalnego połączenia dwóch rodzajów włosia, gwarantuje efektywność i łatwość pracy.

Szczotka z głowicą w rozmiarze M będzie idealna do zamiatania mniejszych powierzchni, zaś z głowicą w rozmiarze L doskonale sprawdzi się przy większych powierzchniach, a specjalna krawędź dodatkowo umożliwi pozbycie się uporczywego brudu.

Specjalny otwór w trzonku umożliwia zawieszenie szczotki na haku, co ułatwia przechowywanie narzędzi.

Wszystkie narzędzia Fiskars wykonano z wysokiej jakości materiałów oraz według wszelkich zasad ergonomii, aby zapewnić przyjemną i skuteczną pracę w ogrodzie każdemu ogrodnikowi.

Pełna oferta asortymentowa dostępna na stronie Fiskars: www.fiskars.pl

Źródło: Materiały FISKARS

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ