Home / Wnętrza  / Style we wnętrzach  / Wiosenna pastelowa kolekcja Zuiver

Wiosenna pastelowa kolekcja Zuiver

Spread the love

Projekty przyszłości dzisiaj we wnętrzach

Motto holenderskiej marki brzmi: „Projekty jutra już dziś we wnętrzu”. I nie są to słowa na wyrost, bo produkty Zuiver kreowane są przez zespół projektantów zainspirowanych dynamicznie zmieniającym się otoczeniem i wyznaczają najnowsze wnętrzarskie trendy. Dowodem na to jest najnowsza kolekcja marki.

Zuiver powstał w 1998 roku i od tego czasu oferuje kompleksowe kolekcje do wnętrz, od mebli, przez lampy, po dekoracyjne dodatki, z których można stworzyć spójną aranżację. Marka preferuje styl nowoczesny, ale przetwarza go we własną, oryginalną odmianę, dzięki czemu stała się rozpoznawalna i zyskała liczne grono fanów na całym świecie, również w Polsce.

Tak wielki sukces firmy to głównie zasługa zespołu znakomitych projektantów, którymi kieruje Caroline van Velze, współzałożycielka i dyrektor kreatywna Zuiver. Zarówno ona, jaki jej współpracownicy  mają ogromne wyczucie trendów, oko do szczegółów i pięknych form oraz zależy im, aby wszystkie produkty idealnie ze sobą współgrały, tworząc spójną aranżację.

A czym się kierowali, przygotowując letnią kolekcję?

Opowiedziała nam o tym Caroline van Velze.

Inspiracji dostarczyła jej publikacja Marie Kondo, w której autorka zachęca do „redekoracji” mieszkania, pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i podarowania ich komuś, kto da im nowe życie. Caroline tak zrobiła i uznała, że w „wyczyszczonych” pomieszczeniach znacznie lepiej się żyje. I właśnie ta konstatacja natchnęła ją do zaprojektowania mebli i dodatków, które stworzą piękną aranżację nawet wtedy, gdy będzie ich niewiele, co zresztą jest bliskie ideom minimalizmu, które marka Zuiver wyznaje od początku swojego istnienia.

Celowi wykreowania spokojnej, sprzyjającej odpoczynkowi atmosfery służyło również  użycie drewna, skóry, terrazzo, rattanowej plecionki, boucle, czyli materiałów przyjaznych naturze i mieszkańcom, a także nadanie przedmiotom organicznych, obłych kształtów – łagodnych i wręcz zapraszających do relaksu. Równie miłe dla oka i dobrze przez wszystkich tolerowane są dominujące w kolekcji kolory. To beże, brązy, odcienie pasteli, zieleni i przybrudzonego oranżu – nie mdłe, ale i nie jaskrawe.

Wszystkie elementy, wchodzące w skład najnowszej kolekcji Zuiver (dostępne w dutchhouse.pl), są bardzo ciekawe, ale na szczególną uwagę, choćby ze względu na innowacyjny design, zasługują następujące meble i dodatki:

Sofa Star
Niby leżanka, ale ma wygodne oparcie jak sofa, a do tego zintegrowany stolik. To wielofunkcyjny i efektownie wyglądający mebel. 
Zuiver

Lampa Grow
Lampa, obraz czy dekoracja świetlna? Wszystko w jednym! W  skład serii Zuiver Grow wchodzą cztery lampy różnej wielkości, a każda z nich przedstawia trójwymiarowy, niemal żywy obraz egzotycznej rośliny. Świetny pomysł!
Zuiver
Kredens Barbier
Do wyboru z drewna orzecha albo jesionu. Opływowa forma, cienkie nóżki – obydwa wyglądają świetnie! Równie ciekawe jest to, czego nie widać, a mianowicie u każdego u dołu i z tyłu zaprojektowano przejście dla kabli. Już nie będą psuć widoku.
Zuiver
Fotel Spike
Nie daj się zwieść nazwie Spike, ponieważ w tym fotelu nie ma nic kolczastego. Przeciwnie, ma opływową formę i miękkie, ergonomicznie wyprofilowane siedzisko. Jest oferowany w wersji całkowicie tapicerowanej i z wyplatanym z rattanu oparciem. Na którą się zdecydować? Trudny wybór.
Zuiver
Dywan Dream
Dywan w delikatnych kolorach, ozdobiony geometrycznym deseniem to idealne dopełnienie aranżacji z meblami Zuiver w roli głównej. Przypomina dzieło malarza-abstrakcjonisty. Aż żal po nim chodzić.  

Więcej na temat nowej kolekcji opowiada Caroline van Velze z firmy Zuiver, https://youtu.be/GBOqHLlCnK8

Produkty Zuiver można kupić w dutchhouse.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ