Home / Wnętrza  / Wielofunkcyjne meble SPELL

Wielofunkcyjne meble SPELL

Spread the love

Holenderska firma Spell jest znana nie tylko z ciekawego designu, ale i z niekonwencjonalnego podejścia do funkcji przedmiotu. Najwyraźniej jej projektanci są zdania, że za zmieniającym się tempem naszego życia powinny również nadążać meble, a zwłaszcza stoły. W dzisiejszych czasach czas przeznaczony na posiłek wykorzystujemy przecież także na sprawdzanie poczty, zapoznanie się z najświeższymi informacjami, notowaniami giełdowymi czy na rozmowy ze znajomymi przez telefon. Jednoczesne wykonywanie tych wszystkich czynności z pewnością ułatwią nam modele stołów oferowane przez Spell.

Dutchhouse

Dutchhouse

 

Shift to stół jadalny przeznaczony dla ośmiu lub dziesięciu osób (sprzedawany jest w dwóch długościach: 180 i 200 cm). Uwagę zwraca jego minimalistyczna, starannie dopracowana forma i szlachetne materiały (lity dąb lub orzech amerykański do wyboru, malowana proszkowo stal),  z jakich został wykonany. Ale równie ciekawe jest to, czego nie widać. Otóż pod blatem kryją się w płytkim schowku gniazdka elektryczne, do których można podłączyć laptop czy tablet. Dzięki temu rozwiązaniu nieestetyczne kable nie plączą się wśród talerzy z zupą.

Sprytnie schowaną ładowarkę od smartfona czy ipada ma stolik Blush. Kabel od niej przechodzi przez nogę-rurę wspierającą się na krzyżaku. Czekając na ważny telefon, ma się ładujący aparat w zasięgu ręki i to bez bałaganu na blacie! Ten mebel, zrobiony ze stali z drewnianą wstawką w blacie, oferowany jest w dwóch kształtach – okrągłym i kwadratowym. Świetnie sprawdzi się jako stolik śniadaniowy w kuchni albo jako pomocniczy w salonie.

Dutchhouse.pl

Dutchhouse.pl

Dutchhouse

Dutchhouse

Nad kłębowiskiem kabli pozwoli również zapanować mocowana do ściany półka Stage, która może służyć jako blat do okazjonalnej pracy w salonie albo jako stolik nocny w nowoczesnej sypialni. Niewielka, prosta, a ile funkcji kryje! Wysuwana szuflada została wyposażona w listwę elektryczną do podłączenia laptopa czy innego urządzenia elektronicznego. Dzięki temu kable są niemal niewidoczne, co w pomieszczeniu o reprezentacyjnym charakterze ma istotne znaczenie. Półkę wykonana ze stali pokrytej fornirem orzechowym lub dębowym, a w wersji industrialnej – białym albo czarnym lakierem, tak że bez problemu wybierzemy taką, która pasuje do stylu i kolorystyki wnętrza.

Pomysłowym rozwiązaniem zadziwia również stolik Nomad. W okrągły lub kwadratowy blat wbudowano listwę z otworem, w który wkłada się tablet. Buszując w internecie czy czytając ebooka, ma się wolne ręce, można więc jednocześnie pić kawę i jeść śniadanie. Ten niewielki mebelek zmieści się nawet w najmniejszym pokoju, łatwo go przenieść i postawić tam, gdzie akurat jest potrzebny. Producent oferuje go w różnych wariantach: w wykończeniu w drewnie orzechowym lub dębowym albo pokryty lakierem w kilku kolorach do wyboru.

funkcjonalne meble AmarantSpell_Dutchhouse

O osobach preferujących słowo drukowane też pomyślano. Do nich adresowany jest stolik kawowy Amarant. Ma okrągły blat z drewna dębowego lub orzechowego, który wspiera się na podstawie  z metalowych prętów (w kolorach białym, czarnym, żółtym, złotym albo beżowym). Konstrukcja jest ciekawa nie tylko ze względu na swą formę, ale i drugą funkcję, jaką jej dodano – schowka na gazety. Oszczędność pieniędzy i miejsca gwarantowana!

Źródło: www.dutchhouse.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ