Home / Wnętrza  / Łazienki  / White Tulip do wszystkich aranżacji wnętrz

White Tulip do wszystkich aranżacji wnętrz

Spread the love

Seria White Tulip Philippe’a Starcka to holistyczna kolekcja łazienkowa zaprojektowana wokół organicznej sylwetki kwitnącego tulipana, która przybiera niemal rzeźbiarski, delikatny charakter. Dzięki wyjątkowej ergonomii i możliwości dopasowania do wielu stylów, uniwersalne i eleganckie projekty kolekcji White Tulip są idealne do wszystkich wnętrz.

Od KULTURY do NATURY

Gdyż pasuje zarówno do kulturalnego i wyrafinowanego środowiska miejskiego oraz do świeżej i naturalnej atmosfery wiejskiego domu.

Elegancka estetyka, wyrafinowana ergonomia wykonania, a przede wszystkim delikatne wykonanie poszczególnych przedmiotów stanowią o wyjątkowości tej serii. Głównym zamiarem Philippe’a Starcka przy tworzeniu White Tulip nie było stworzenie uosobienia ponadczasowego designu, ale raczej kolekcji, która w naturalny sposób wpasowuje się w nasze życie. „Zamiast tworzyć absolutne ponadczasowe dzieła, chciałem umieścić kolekcję White Tulip bardziej w czasie ludzkim; może to być albo starożytna kolekcja, która byłaby nowoczesna w tamtym czasie, albo nowoczesna kolekcja z pamięcią o przeszłości”.

Dwa wyróżniające się światy stylu „CULTURE” i „NATURE” uosabiają elastyczność serii, jak również istotę firmy Duravit.

KULTURA

W wyrafinowanym, aspiracyjnym lofcie White Tulip czuje się jak w domu w miejskiej atmosferze, w zabawnej i wyrafinowanej aranżacji wnętrza. Ciepłe i eleganckie wnętrze kontrastuje z czystym, zimnym i nowoczesnym miastem. Wyraziste detale i wysoka jakość wykonania spełniają najwyższe wymagania.

Stałym elementem wzornictwa baterii jest uchwyt w kształcie tulipana, który nawiązuje do kształtu umywalek i wanien, a dzięki polerowanej powierzchni jest szczególnie łatwy i przyjemny w obsłudze. 160 precyzyjnie wygrawerowanych pionowych pasków daje prawdziwie wyrafinowany efekt. Baterie umywalkowe dostępne są w różnych wysokościach ” S, M i XL. W ofercie znajdują się również baterie bidetowe, prysznicowe i wannowe.

Meble cechuje ta sama niezwykle wyrafinowana elegancja, co całą gamę produktów. Ścięte pod kątem, niezwykle precyzyjnie wykonane krawędzie świadczą o precyzyjnej kompozycji mebli White Tulip, które występują w szerokościach od 350 do 1300 mm. Meble i pasujące do nich półwysokie szafki z dwiema lub trzema szklanymi półkami dostępne są w pięciu wysokiej jakości kolorach z wysokim połyskiem lub satynowym matowym lakierem. Alternatywnie można wybrać wykończenie frontów z litego drewna w kolorze naturalnego dębu lub orzecha amerykańskiego.

Wyrazisty chromowany uchwyt stanowi ciekawą opcję wzorniczą. Może on kontrastować z matowymi lakierami i powierzchniami z litego drewna lub tworzyć efektowny efekt na lakierze o wysokim połysku.

Pasujące lustra są dostępne w wersji z czujnikiem lub aplikacją. Lustrzane szkło zostało wysunięte do przodu, tworząc ciekawy efekt. Temperaturę światła z efektem pamięci można zsynchronizować z innymi lampami podłączonymi w strefie mieszkalnej i sterować nią za pomocą aplikacji „Casambi” – symbolicznie wprowadzając nowoczesny duch miasta do wyrafinowanego loftu.

NATURA

W świeżej i naturalnej scenerii wiejskiego domu, White Tulip prezentuje się w organicznym, a zarazem współczesnym i minimalnym wnętrzu.

Delikatne, wyrafinowane i stonowane linie serii White Tulip tworzą eleganckie akcenty. Monolityczna konstrukcja wolnostojącej umywalki ceramicznej przyciąga wzrok. Umywalkę można przymocować do ściany lub podłogi, w zależności od potrzeb.

Zaprojektowana w tym samym stylu okrągła umywalka nablatowa zachwyca estetyczną, delikatnie odchyloną na zewnątrz krawędzią. Również umywalka pod kątem prostym, oglądana z góry, odzwierciedla tę formę. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach, każda również jako umywalka meblowa.

Wolnostojąca wanna z bezspoinowym panelem akrylowym odzwierciedla formę ceramiki, dostępne są warianty okrągłe i owalne.

Dopasowane toalety wolnostojące i ścienne oraz bidety uzupełniają efektowne elementy ceramiczne. Styl White Tulip można znaleźć również w pasującym pisuarze.

Uniwersalna seria Kultura i Nature pokazują, że możliwości wkomponowania tej serii w dowolne otoczenie jest nieograniczone. Od pełnej gamy baterii, wanien, umywalek i mebli, poprzez toalety i bidety, aż po pasujące do nich lustra – niezwykłe kształty wszystkich elementów serii White Tulip oferują wspaniałe możliwości aranżacyjne. Meble w dwunastu wykończeniach z opcjonalnym efektownym uchwytem tworzą opcje, które można łączyć w najróżniejszych światach.

Źródło: Duravit

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ