Home / Idea domu  / Czy warto łączyć kuchnię z pokojem dziennym?

Czy warto łączyć kuchnię z pokojem dziennym?

Spread the love

Mam mały pokój dzienny (16 m kw.). Obok znajduje się równie niewielka kuchnia (7 m kw.). Zastanawiam się, czy warto połączyć te pomieszczenia w jedno większe?

Ideadomu: To dobry pomysł, bo tym sposobem można zyskać w miarę przestronną strefę dzienną nawet w niewielkim mieszkaniu. Otwarta kuchnia  to teraz bardzo modne rozwiązanie. Chwalą ją sobie zarówno ci, którzy lubią przyjmować gości (osoba przygotowująca posiłek nie czuje się odizolowana, gdyż gotując, uczestniczy w życiu towarzyskim), jak i mamy (mogą równocześnie wykonywać różne prace domowe i pilnować dzieci.

Ważne, aby  aneks kuchenny nie dominował nad częścią wypoczynkową pomieszczenia. Najlepiej więc zaprojektować zabudowę o neutralnych frontach w kolorze ściany – zleje się z ich tłem, niknąc we wnętrzu albo dopasować  ją stylem do wystroju salonu. Warto też częściowo przysłonić kuchnię, np. wyspą albo barkiem (meblowym albo murowanym). Nie tylko ukryją one bałagan towarzyszący gotowaniu, ale również optycznie podzielą wnętrze, a na dodatek uzupełnią właściwą zabudowę o dodatkowe schowki i blat roboczy.

Trzeba również pamiętać o dobrej wentylacji i dobraniu okapu o odpowiedniej mocy, tak by kuchenne zapachy nie rozchodziły się po całym pomieszczeniu.

Przed burzeniem ścian,  musimy uzyskać stosowne pozwolenia: ekspertyzę stwierdzającą, że ściana nie jest nośna i jej usunięcie nie naruszy konstrukcji całego budynku, a następnie zgodę administracji czy zarządu spółdzielni na przebudowę.

GLOBALO

GLOBALO

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ