Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Wall art HKliving

Wall art HKliving

Spread the love

Dzieła sztuki dostarczają przeżyć estetycznych, rozbudzają wyobraźnię, skłaniają do analiz czy przeróżnych interpretacji i oczywiście zdobią wnętrze. Tym ciekawiej, im jest ich więcej. Taka galeria ścienna, jeśli ma dobrze odegrać swą dekoracyjną rolę, powinna być urozmaicona, a jednocześnie spójna stylowo i kolorystycznie. Takie właśnie cechy charakteryzują wall deco HKliving.

Holenderska marka włączyła do swojej oferty dodatków do wnętrz kolekcję dzieł sztuki. Chociaż są one zróżnicowane pod względem artystycznych środków wyrazu, razem tworzą harmonijną całość, co bez wątpienia jest zasługą jednorodnego stylu – wszystkie bowiem są abstrakcyjne i minimalistyczne. Łączy je także to, że stworzyli je własnoręcznie uznani, współcześni artyści z wielu krajów, czego dowodem są ich sygnatury.

W skład kolekcji HKliving wchodzą barwne obrazy na płótnie autorstwa między innymi Francuzki Pauline Blanchard, Brytyjczyka Marcello Velho czy Amerykanina Benjamina Ewinga. Wspólnym tematem tych dzieł jest ruch, ale każdy z artystów przedstawia go na swój sposób, zgodny z indywidualnym postrzeganiem świata i własną wizją sztuki, a także przy zastosowaniu wypracowanej przez siebie techniki.

Warte uwagi są także czarno-białe grafiki na czerpanym papierze oraz nadrukowane na aluminiowej płycie kolorowe fotografie artystyczne. Równy zachwyt budzą jednobarwne panele ozdobione reliefowymi motywami i oprawione w dyskretne, drewniane ramy. To projekty własne designerów marki. Znakomicie skomponują się z innymi elementami kolekcji – ceramicznymi płaskorzeźbami w różnych wymiarach, które przedstawiają abstrakcyjne wyobrażenia ludzkich twarzy czy ich fragmentów. Tak samo ciekawie wyglądają obrazy-kolaże powstałe z różnych materiałów: kartonu szkła, pleksi i pianki czy lnu i papieru.

Z tych dzieł, dostępnych w kilku wielkościach, można samodzielnie stworzyć galerię ścienną, nie obawiając się popełnienia błędu aranżacyjnego. Wszystkie bowiem idealnie do siebie pasują, tworząc razem przyciągającą wzrok, bardzo dekoracyjną i wysmakowaną estetycznie kompozycję. Obok niej nikt nie przejdzie obojętnie!

Materiał prasowy: BM Housing / HKliving

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ