Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Spread the love

Moda na nowoczesne, minimalistyczne wnętrza sprawiła, że jednym z ulubionych kolorów projektantów stał się szary, a inspirującym materiałem – beton. Surowość jego faktury idealnie komponuje się z metalem, szkłem czy drewnem – materiałami równie chętnie stosowanymi do aranżacji pomieszczeń w duchu nowoczesności. Efekt betonu na ścianie, podłodze, również innych powierzchniach uzyskamy dzięki odpowiednim farbom i tynkom dekoracyjnym.

Primacol

Primacol

Betonowa powierzchnia czy to w postaci idealnie gładkiej, szarej ściany, czy też detalu architektonicznego z wykonanymi, charakterystycznymi dla tego materiału wżerami to must have dzisiejszych wnętrz. Surowa struktura w różnych odcieniach szarości, wprowadzając chłód i prostotę rodem z wielkich hal przemysłowych, stanowi doskonałe dopełnienie nowoczesnych wnętrz, szczególnie tych inspirowanych stylem industrialnym.

Para Paints

Para Paints

Dzisiaj, aby uzyskać efekt betonowej faktury nie trzeba sięgać po płyty betonowe produkowane z cementu, odpowiedniego kruszywa oraz wody. Uzyskanie pożądanego wykończenia zapewnią farby strukturalne oraz tynki dekoracyjne, produkty łatwe w aplikacji i jednocześnie stwarzające nieograniczone możliwości kreacji wnętrz. Efekty dekoracyjne oraz możliwość wyboru odpowiedniego koloru spośród gamy dostępnych szarości sprawia, że odpowiednie rozwiązanie dla siebie znajdą również zwolennicy stylu klasycznego, skandynawskiego, eklektycznego.

Benjamin Moore

Benjamin Moore

Zarówno farby, produkowane na bazie spoiwa mineralnego oraz wypełniaczy, jak i tynki – gotowe do użycia, drobnoziarniste pasty, umożliwiają dekorowanie dowolnych powierzchni na wiele sposobów. Ostateczny efekt zależy zarówno od umiejętności wykonawcy, jak i od zastosowanego narzędzia. Przy nakładaniu farb sprawdzą się pędzle, wałki, także gąbki do wykonywania przecierek. Z kolei aplikacja tynków za pomocą pacy weneckiej umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni imitującej strukturę betonu wibroprasowanego. Stosując pacę możemy także nakładanej masie nadać chropowatą fakturę z charakterystycznymi dla betonu wżerami oraz ubytkami. Farby strukturalne oraz tynki dekoracyjne pozwalają również na wykonanie efektu deskowania oraz odtworzenie powierzchni surowego szalunku.

Ciekawym produktem są tynki cementowo-polimerowe, oferowane w postaci gotowej do użycia plastycznej masy. Przy ich zastosowaniu strukturę betonu możemy nadać nie tylko powierzchniom ścian czy podłóg, ale także meblom.

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Mirra 29 sierpnia 2016

    Beton jest zimny w odbiorze… U nas w domu zastosowaliśmy travertino – http://www.e-travertino.com. Ma fajny, piaskowy kolor i nadaje charakteru w całym mieszkaniu. Beton jest dobry na podłogę albo w firmach, gdzie i tak nikomu nie zależy na przytulności, ale w domu nigdy bym go nie zastosowała…

DODAJ KOMENTARZ