Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Ukojenie w samym sercu natury, czyli kabina nad jeziorem w górach

Ukojenie w samym sercu natury, czyli kabina nad jeziorem w górach

Spread the love

Otoczona naturą  kabina, czyli Remote Lake Cabin, położona jest nad jeziorem w górach Adirondack. Okolony drzewami na zboczu wzgórza budynek, zaprojektowany został przez pracownię Stonorov Workshop Architects.

Projekt

Bryła doskonale harmonizuje się z otoczeniem zarówno pod względem koncepcyjnym, jak i wizualnym. Na całym etapie projektowania zwracano szczególną uwagę na minimalizm i obcowanie z naturą, to właśnie  miało największe znaczenie. Dom składa się z kuchni połączonej z salonem, dwóch sypialni i łazienki. Miejsca wystarczy spokojnie dla sześciu osób – na rozkładzie poniżej 60 metrów kwadratowych. Zaprojektowane zgodnie z minimalistycznymi zasadami, pokoje są jak najmniejsze.

Stonorov Workshop / Duravit

Wnętrze

W salonie znajdują się duże okna z wyjściem na taras i widokiem na otaczający krajobraz. Kabina Remote Lake została zaprojektowana tak, aby płynnie wtapiała się w otoczenie, w którym się znajduje. Ta fundamentalna zasada ostatecznie oznacza zachowanie autentyczności lokalizacji w jak największym stopniu – przy minimalnym wpływie na środowisko. Zgodnie z tą filozofią wybrano alternatywne metody budowy, które nie wymagały użycia dźwigów i ciężkiego sprzętu.

Z kreatywnością i dbałością o szczegóły, duża część kabiny Remote Lake została zbudowana przez warsztat Stonorov, w trudnym miejscu, ponieważ kabina nie ma dostępu do drogi, koparki i materiały musiały być transportowane tratwą oraz łodzią. Aby zapewnić jak najmniejszy wpływ na otoczenie, kabina w minimalnym stopniu opiera się na lądzie – istniejący ekosystem może nadal rozwijać się pod konstrukcją. Z kilkoma wyjątkami wszystko w kabinie jest szyte na miarę i ręcznie robione. Podstawowa konstrukcja budynku składa się z ramy wyłożonej boazerią, połączonej z elementami stalowymi.

Kabina została zaprojektowana tak, aby była energooszczędna, ze światłem elektrycznym wymaganym tylko w godzinach słabego nasłonecznienia. Minimalne zapotrzebowanie na energię kabiny spełnią panele słoneczne. Dodatkowo zastosowano energooszczędne przeszklenia, wypełniane światłem słonecznym pokoje a do tego naturalne i surowe drewno oraz piec na drewno, który tworzy niepowtarzalną atmosferę dobrego samopoczucia wewnątrz.

Po długiej wędrówce lub dniu spędzonym nad jeziorem goście mogą zrelaksować się w wannie Starck firmy Duravit, która umieszczona jest bezpośrednio przy oknie łazienki. Dzięki temu  można podziwiać okoliczne drzewa i przyrodę, stanowiącą prawdziwy azyl z dala od stresu i zgiełku cywilizacji.

Materiał Duravit
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ