Home / Idea domu  / Tu bije serce holenderskiego designu

Tu bije serce holenderskiego designu

Spread the love

Z wizytą w siedzibie HKliving w Dronten.

Marka HKliving założona została przez Emiela Hetsena i Sandera Klavera w 2008 roku. To właśnie inicjały ich nazwisk posłużyły do stworzenia nazwy firmy. 

HKliving to meble, oświetlenie, dekoracje, które są kwintesencją holenderskiego podejścia do designu i wzornictwa: praktyczne, ekologiczne, dobrze zaprojektowane i piękne w swojej prostocie.

W kolekcjach HKliving widoczne są nawiązania do przeszłości, często zauważyć można echa retro lub vintage. Być może, także temu marka zawdzięcza swój niezwykły międzynarodowy sukces?

Już od prawie 13 lat miłośnikom designu z całego świata z holenderskim wzornictwem kojarzą się produkty HKliving. Kolekcje marki dostępne są aż w 70 krajach za pośrednictwem sieci 3000 sprzedawców. Centra dystrybucyjne firmy znajdują się w USA, na Bliskim Wschodzie oraz w środkowej Holandii, w Dronten. Tam też znajduje się główna siedziba firmy i tam dziś Państwa zapraszamy z wizytą.

Siedziba marki – House of HKliving robi wrażenie już z zewnątrz. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek z betonu, metalu i szkła, zaprojektowała pracownia architektoniczna De Tekenwarkplaats.

Wewnątrz – biura pracowników oraz ogromny, robiący niezapomniane wrażenie showroom marki, w którym zwiedzający mogą zobaczyć wszystkie, podzielone tematycznie kolekcje zajmujące cały parter. Miejscami ekspozycja przypomina prawdziwy, pięknie urządzony dom, bo przecież HKliving ma w swojej ofercie wszystko, co jest do tego niezbędne.

Przechadzając się po House of HKliving, odwiedzamy wygodnie zaaranżowane salony z komfortowymi sofami i malowniczo porozrzucanymi na nich poduchami, z pledami tylko czekającymi, by otulić się nimi w jesienny chłodny wieczór. Na stolikach kawowych – albumy, bibeloty, świeże kwiaty w wazonach z nowej kolekcji. A my nie możemy opanować się,

by nie głaskać tapicerek miękkich sof i foteli: weluru, sztruksu, buclee. W jadalniach urządzonych w showroomie, na stołach ceramiczne naczynia w stylu lat 70. zdają się czekać, by domownicy wrócili do domu i by podano bruine bonensoep – tradycyjną holenderską zupę z czerwonej fasolki. Wnętrza showroomu urządzone są także szafami i komodami oraz siedziskami z rattanu, tak charakterystycznymi dla holenderskiej marki.

Domową atmosferę showroomu tworzą również znakomicie dobrane dodatki i dekoracje. Ściany zdobią plakaty, grafiki i płaskorzeźby. Podłogi – kolorowe dywany, które odpowiadają za przytulny klimat. W donicach ustawionych na blatach i meblach – bujne rośliny.

Właściciele HKliving są przekonani, że właśnie na takiej ekspozycji produkty marki prezentują się najlepiej. Dlatego w Dronten zobaczymy wszystkie nowe kolekcje, między innymi: prawdziwy hit w stylu vintage – Doris for HKliving, powściągliwą w formie ceramikę Kyoto i Athena, inspirowaną starożytnością. Całość zalana jest naturalnym światłem padającym z olbrzymich przeszkleń, za którymi kołyszą się wysokie trawy. Gdy zapada zmierzch, salon rozświetlają lampy z oferty. Wiklinowe abażury rzucają wokół tajemnicze cienie, lampy stojące i lampiony tworzą nastrój.

Schody o czarnej, metalowej konstrukcji prowadzą na piętro. Tam znajduje się openspace ze stanowiskami pracy a na dole stoi ogromny drewniany stół, przy którym wszyscy pracownicy wspólnie spożywają lunch. Domowa atmosfera w HKliving House nie panuje tylko na ekspozycji. Markę tę tworzy naprawdę zgrany zespół. Podobnie jest w polskim przedstawicielstwie marki HKliving w Warszawie. W uroczym showroomie przy ulicy Angorskiej na Saskiej Kępie czeka na Was ekspozycja mebli, oświetlenia i dodatków, a także zespół gotowy, by odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Filmy z najnowszej kolekcji HKliving dostępne są na kanale dutchhouse.pl
https://www.youtube.com/channel/UC4PUZ-LbGPtYCX2D4fFa0-g

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ