Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje ogrodowe  / Trzy kroki i po chwaście – wyrywacze Fiskars w akcji

Trzy kroki i po chwaście – wyrywacze Fiskars w akcji

Spread the love

Czy usuwanie chwastów z trawnika może być przyjemne? Okazuje się, że wszystko jest możliwe jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie narzędzia. Przykładem są wyrywacze do chwastów marki Fiskars, które od lat biją rekordy popularności wśród dostępnych na rynku narzędzi ogrodowych. Te innowacyjne produkty zostały zaprojektowane z myślą o szybkim i skutecznym usuwaniu niepożądanych roślin z trawników. Dzięki nim wyrywanie chwastów może być przyjazne nie tylko dla naszego kręgosłupa, lecz także środowiska.

Chwasty na trawniku – intruz w przydomowym ogródku

Jak skutecznie usunąć chwasty z trawnika? – to częste pytanie osób mających przydomowe ogródki. Najlepiej zadbać o dobre oczyszczenie podłoża z chwastów jeszcze przed założeniem trawnika. Jeśli tego nie zrobiliśmy to musimy stawić czoła różnym niepożądanym roślinom, które mogą szpecić nasz ogród. Największym problemem są chwasty wieloletnie, które na pewno nie znikną po pierwszym czy drugim koszeniu. Duży kłopot sprawiają te chwasty na trawniku, które tworzą ogromne ilości nasion – na przykład mniszek lekarski zwany potocznie mleczem. Jeśli przystępujemy do oczyszczenia trawnika z chwastów, a nie chcemy korzystać ze środków chemicznych, to warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który skutecznie rozprawi się z intruzem. W tej sytuacji sprawdzą się wyrywacze do chwastów Fiskars, które dostępne są w dwóch wersjach: model Xact lub SmartFit.

Ergonomiczny kształt chroni plecy

Pielenie kojarzone jest zazwyczaj z wysiłkiem i obolałym kręgosłupem. Przy pomocy wyrywaczy do chwastów Fiskars możemy wykonać je szybko i przyjemnie, zachowując przy tym czyste dłonie i kolana. Dzięki innowacyjnej konstrukcji narzędzia umożliwiają czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców. Nasze zadanie wykonujemy bowiem w pozycji stojącej. Możemy wybrać model Xact z ergonomicznym uchwytem bardzo dobrze dopasowującym się do dłoni lub model SmartFit, który posiada regulowaną długość trzonka (w zakresie od od 990 mm do 1190 mm), dzięki czemu narzędzie może być używane przez osoby
o różnym wzroście.

Łatwo, szybko i ekologicznie – zasada trzech kroków

Wyrywacze do chwastów Fiskras zostały zaprojektowane tak, że umożliwiają łatwe wbijanie narzędzia w ziemię poprzez nadepnięcie na podpórkę na końcu drążka. Pociągnięcie drążka do siebie sprawia, że ​​głęboko sięgające pazury ze stali nierdzewnej chwytają się korzenia chwastu z wielu kierunków, gdy narzędzie wyciąga je z ziemi. Usunięcie chwastu z korzeniem oznacza, że ​​nie będzie on ponownie pojawiał się później. Specjalny mechanizm ślizgowy zapewnia również bezpieczne wyrzucanie chwastów z narzędzia jednym ruchem, eliminując potrzebę zginania i ręcznego usuwania. Co istotne, usuwanie chwastów odbywa się całkowicie bez użycia środków chemicznych.

Trzy kroki i gotowe!
 1. Umieść pazury wyrywacza wokół chwastu.
 2. Nastąp na podpórkę stopą. Wyjmij narzędzie z ziemi razem z chwastem.
 3. Wyrzuć chwast. Po zakończeniu pracy spłucz wyrywacz wodą, aby usunąć nadmiar gleby.
Rodzinne porządki – inspiracje

Praca w ogrodzie dla wielu osób jest pasją, do której można przekonać pozostałych członków rodziny urządzając na przykład rodzinne zawody w wyrywaniu chwastów. Obsługa wyrywacza do chwastów jest prosta, a każdy kto spróbował pracy narzędziem wie, że może być ona również zabawna. Połączenie pożytecznego z przyjemnym przynosi najlepsze rezultaty.

 

Kluczowe cechy – model Xact
 • Ergonomiczny uchwyt pozwala na odpowiedni chwyt narzędzia i komfortowe manewrowanie nim
 • Głębokie pazury ze stali nierdzewnej chwytają chwast z czterech stron i z łatwością go wyrywają
 • Lekki, aluminiowy trzonek
 • Mechanizm wyrzucania chwastów pozwala na ich usunięcie bez dotykania ręką korzeni
 • Ciężar: 950 g
 • Długość: 1000 mm
 • Orientacyjna cena detaliczna: 170,00 zł
Kluczowe cechy – model SmartFit

 • Regulowana długość trzonka w zakresie od 990 mm do 1190, dzięki czemu narzędzie może być używane przez osoby o różnym wzroście.
 • Duża rączka w kształcie litery D gwarantuje komfort pracy
 • Głębokie pazury ze stali nierdzewnej chwytają chwast z czterech stron i z łatwością go wyrywają
 • Lekki, aluminiowy trzonek
 • System wyrzucania łatwo wyrzuca chwast z narzędzia po wyjęciu z ziemi
 • Ciężar: 1250 g
 • Orientacyjna cena detaliczna: 210,00 zł

Pełna oferta asortymentowa dostępna na stronie Fiskars: www.fiskars.pl

 

Źródło: Materiały FISKARS

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ