Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / T DOM – klinkierowy budynek

T DOM – klinkierowy budynek

Spread the love

Nietypowy budynek w zabudowie szeregowej autorstwa Paweł Lis Architekci powstaje w warszawskim Wawrze.

T DOM to surowa, dwukondygnacyjna bryła zaprojektowana na długiej działce przy ulicy Mrówczej w warszawskim Wawrze. Kryje w sobie 4 segmenty mieszkalne w zabudowie szeregowej.

Elewacja od strony ulicy wpisana jest w kształt litery T. Nie wyodrębniając poszczególnych lokali w bryle, architekt stworzył jednorodny prostopadłościenny monolit. To on spoczywając na czterech sześcianach garaży definiuje nietypową architekturę całego założenia.

Każdy z dwupoziomowych lokali o powierzchni ponad 150 m2 ma w parterze wysokość 3 m. Mieści się tam strefa dzienna z jadalnią i otwartą kuchnią. Całkowicie przeszklona ściana od strony południowej zapewnia dostęp do ogródka z tarasem. Na piętrze znajdują się trzy bądź cztery pokoje i dwie łazienki. Wszystkie okna zostały zaprojektowane w pakiecie trzyszybowym w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich została zaopatrzona w system przesuwny typu HS.

Paweł Lis Architekci

W bocznych elewacjach budynków zaprojektowano charakterystyczne niewielkie balkony. Nad tarasami w parterze znajdują się drewniane pergole. Elewacje wykończono układaną w pionie płytką klinkierową i grafitowymi płytami z alucobondu. Strefa wejścia została podkreślona przez fornirowane drzwi i szklane zadaszenie.

Paweł Lis Architekci

Miejsca parkingowe zlokalizowane są w garażach i pod nadwieszeniem piętra budynku. Architekturę budynku cechuje wyrazista forma, prostota i umiar.

Paweł Lis Architekci

LOKALIZACJA: ul. Mrówcza 82, Wawer, Warszawa

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 x 153m2 POWIERZCHNIA DZIALKI: 1282 m2

Projekt Paweł Lis Architekci pawellis.pl

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ