Home / Materiały Partnerów  / Stoliki z betonu architektonicznego

Stoliki z betonu architektonicznego

Spread the love

Stolik kawowy to nieodłączny element zestawu wypoczynkowego. Bardzo często stanowi centralny punkt salonu. Ciekawa forma tego niepozornego mebla może stać się mocnym akcentem aranżacyjnym, nadającym przestrzeni określony charakter. Stoliki z betonu architektonicznego wprowadzą do salonu modny, industrialny klimat.

Stół to zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To nie tylko miejsce spożywania posiłków, ale także rodzinnych spotkań, rozmów czy pracy. Podobnie jest z jego „młodszym bratem” – stolikiem kawowym. Pełni on rozmaite role – miejsca przyjmowania gości, podręcznego przybornika, czy nawet podnóżka. Nie należy jednak zapominać o jego funkcji dekoracyjnej – jest to przecież mebel salonowy.

Ciekawym pomysłem dla poszukujących niebanalnych aranżacyjnych rozwiązań są stoliki z betonu architektonicznego. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na poindustrialne, ale także w takich, których właściciele dopiero rozpoczynają swoją przygodę z betonem, jako elementem wystroju.

Projektanci marki Morgan & Möller stworzyli betonowe stoliki, które swoją nietuzinkową formą przyciągną miłośników współczesnego designu. Lubiącym modernizm lat 60. spodoba się stolik Timeless. Efektowne połączenie betonu i drewna idealnie sprawdzi się w „udomowionych” loftach. Jest nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Jego niewielkie rozmiary pozwolą na dowolne przestawianie i komponowanie go z innymi meblami. Dodatkowo posiada półkę, która sprawdzi się jako miejsce na codzienną gazetę lub książkę, którą lubimy mieć zawsze pod ręką gdy wypoczywamy na wygodnej kanapie.

Morgan & Möller

Morgan & Möller

Stolik Monter to wyjątkowa propozycja marki Morgan & Möller. Nazwa kolekcji jest połączeniem angielskiego słowa „montage” (montaż) z końcówką „er”, którą dodaje się przeważnie do nazw zawodów. „Montażystą” zostać może każdy, gdyż meble z tej serii są łatwe do samodzielnego złożenia. Każdy model składa się z elementów skręcanych za pomocą śrub i nakrętek motylkowych. Ten rodzaj stolika z pewnością spodoba się domowym majsterkowiczom. Ze względu na nieduże gabaryty mebla nie musimy obawiać się o jego ciężar. Specjalna metoda natryskowa daje możliwość wykonywania cienkościennych elementów, co dodatkowo obniża wagę stolika.

Stolik kawowy Coffee Break to minimalistyczna i prosta w formie koncepcja mebla, który wpasuje się w nowoczesne wnętrze, a przy odpowiedniej impregnacji może stać się ciekawym elementem wyposażenia ogrodowego. Przypadnie do gustu tym, którzy cenią beton za jego surowy, monolityczny charakter.

Morgan & Möller

Morgan & Möller

Źródło: Vinderen

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ