Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Stolik kawowy – bohater pierwszoplanowy

Stolik kawowy – bohater pierwszoplanowy

Spread the love
To już nie jest mało istotny mebel w wystroju salonu. Teraz stolik kawowy wysuwa się na pierwszy plan w aranżacji, przyciągając wzrok niezwykłą formą, pięknem koloru i szlachetnością materiału. Do takiego wniosku skłaniają najnowsze projekty znanych holenderskich marek.

HK Living, Zuiver, Dutchbone czy Be Pure, których produkty dostępne są w Dutchhouse.pl, ugruntowały swoją pozycję w świecie designu zarówno znakomitymi projektami, jak i wytyczaniem trendów wnętrzarskiej mody.

Nic dziwnego, że co chwila nas czymś zaskakują. Tym razem taką niespodzianką są stoliki kawowe, na które – jakby się wydawało – nie ma miejsca w ulubionych przez te firmy aranżacjach loftowych, nordic czy scandi. Nie znaczy to jednak, że do nich nie pasują! Przeciwnie, świetnie się z nimi komponują, tyle że rozbijają stylową spójność, wprowadzając do wnętrz eklektyczną nutę, co ożywia wystrój oraz dodaje mu świeżości i oryginalności. Zobaczmy, co niezwykłego proponują nam dziś holenderscy producenci.

Kolor i materiał

W najnowszej ofercie holenderskich producentów uwagę zwracają materiały, z jakich powstają. Wciąż do ich konstrukcji używa się metalu, głównie stopów żelaza, ale rzadziej lakierowanego na czarno, tylko malowanego na jasne kolory, jak biel czy popielatą szarość lub żywsze barwy – zieleń, błękit i róż. I uwaga – króluje złoto! W różnych odcieniach tego koloru są całe podstawy stolików albo przynajmniej ich fragmenty. Co więcej, parą dla żelaza przestaje być drewno. Coraz częściej towarzyszu mu marmur, terazzo, szkło lub lakierowane aluminium, które do złudzenia przypomina szkliwioną na wysoki połysk ceramikę. Te materiały nadają oferowanym przez Zuiver, Dutchbone, Be Pure, czy Urban Nature Culture meblom eleganckie oblicze, które wniesie mnóstwo szyku nawet do najsurowszej aranżacji.

Jeszcze bardziej glamourowy charakter ma lustrzana powierzchnia, widywana dotąd tylko w komodach czy szafkach, utrzymanych w bogatszych stylach, np. nowojorskim. Teraz pojawia się także na meblach, przeznaczonych do oszczędnych, industrialnych i nowoczesnych wnętrz. Niemożliwe? A jednak. Wystarczy popatrzeć na stolik Block (HK Living). Czy nie wygląda, jakby był dla nich stworzony?

HK Living
HK Living
Zuiver
Zuiver
Zuiver
Zuiver
Zuiver
Zuiver
Nietypowe kształty

Równie zaskakujące są formy prezentowanych stolików. Wszechobecne do niedawna prostopadłościany ustępują miejsca kształtom okrągłym, heksagonalnym, a nawet i nieregularnym.

Dowodem na to są stoliki Tack (Be Pure), Sita i Glavo (Dutchbone) czy Moondrope (Zuiver). Ten ostatni ma blat, składający się z kilku połączonych ze sobą trapezów o zaoblonych krawędziach. Wygląda niesamowicie i tak jak pozostałe skupia na sobie wzrok, stając się niebagatelną ozdobą wnętrza!

Dutchbone
Dutchbone

Jednak myli się ten, kto sądzi, że wszystkie te nowości mają odgrywać wyłącznie rolę dekoracyjną. Przeciwnie, ich uroda idzie w parze z funkcjonalnością, bo zostały zaprojektowane z myślą o naszej wygodzie. Niektóre stoliki na przykład są zintegrowane z gazetownikiem, a inne mają półki pod blatem, na których można położyć książki, piloty i wszelkie drobiazgi, które warto mieć pod ręką podczas odpoczynku. Tak, żeby nie trzeba było wstawać z fotela lub sofy w poszukiwaniu potrzebnej rzeczy. Można więc powiedzieć, że bez nich relaks nie będzie pełny!

Źródło: dutchhouse.pl

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Alicja 6 września 2019

    Podobają mi się te stoliki, bardzo gustowne 😉

DODAJ KOMENTARZ