Home / Ogrody  / Sterowniki nawadniania Fiskars

Sterowniki nawadniania Fiskars

Spread the love

Jeśli wybieramy się na wakacje i nie chcemy martwić się o trawnik oraz rośliny w naszym ogrodzie, pomyślmy o odpowiednim sprzęcie, który wyręczy nas w nawadnianiu roślin. Doskonałym rozwiązaniem są sterowniki, które można w łatwy sposób zaprogramować. Razem ze zraszaczami tworzą niezastąpiony duet, który sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Typowy trawnik potrzebuje około 25 mm wody na tydzień, w zależności od temperatury powietrza. Inne rośliny, jak choćby sezonowe kwiaty, wymagają częstego podlewania, szczególnie w bardzo upalne dni. Jeśli wyjedziemy na dłuższe wakacje, i podczas naszej nieobecności nie spadnie ani jedna kropla deszczu, możemy spodziewać się lekkiego spustoszenia w ogrodzie. Szkoda wracać do ogrodu z przyschniętą trawą i zwiędniętymi roślinami… Dlatego warto zabezpieczyć ogród, wyposażając go w odpowiedni sprzęt do nawadniania, który możemy zaprogramować stosownie do naszych potrzeb.

FISKARS
Sterowniki w akcji

Mowa o sterownikach, które programuje się w łatwy sposób ustawiając początek, częstotliwość i czas trwania nawadniania. O tym jak często i jak długo mają być nawadniane rośliny decyduje właściciel ogrodu, wprowadzając odpowiednie informacje do sterownika.

W ofercie Fiskars znajdziemy sterownik nawadniania podwójny i pojedynczy. Urządzenie jest proste w konfiguracji i obsłudze, automatycznie włącza i wyłącza wodę zgodnie z naszym harmonogramem. Duży, czytelny wyświetlacz LCD sprawia, że programowanie jest łatwe i intuicyjne. Po prostu ustawiamy czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, częstotliwość nawadniania (6 h, 12 h lub 1 do 7 dni) i czas trwania (1 do 360 min). Sterownik podwójny ma możliwość programowania nawadniania tak, aby uruchamiał dwa węże niezależnie lub jednocześnie.

Sterownik wyposażony jest w przycisk natychmiastowego nawadniania, który umożliwia odkręcenie kranu bez przerywania ustawień. Posiada również zabezpieczenie przed niskim stanem naładowania baterii oraz uniwersalne przyłącze, które pasuje do kranów o trzech najbardziej popularnych średnicach: 21 mm (G 1/2″), 26,5 mm (G 3/4″) i 33,3 mm (G 1″). Ergonomiczne złącze obrotowe zapewnia wygodną instalację, a zintegrowany filtr wody długotrwałą wydajność. Urządzenie wymaga do pracy baterii 2xAA, które trzeba osobno zakupić.

Tak wyposażony i zabezpieczony ogród z pewnością będzie odpowiednio nawodniony i zachowa dobrą kondycję do naszego powrotu. Pamiętajmy, że sterowniki sprawdzą się nie tylko podczas wypadów wakacyjnych czy weekendowych, lecz także w codziennej pracy w ogrodzie.

FISKARS
Nie zapominajmy o roślinach w donicach

Wyjeżdżając na wakacje nie zapominajmy również o kwiatach w donicach, które bardzo często zdobią nasze ogrody czy tarasy – one również mogą zwiędnąć lub uschnąć podczas dużych upałów. Dlatego warto przed wyjazdem wykonać kilka podstawowych czynności zabezpieczających rośliny:

  • 1. Przenieś donice z roślinami w zacienione miejsce, które uchroni je przed działaniem ostrego słońca.
  • 2. Zastosuj lejek z butelki. Napełnij butelkę po napoju wodą i zakręć. W zakrętce zrób dziurki i wciśnij butelkę dziubkiem do ziemi. Woda powoli będzie wypływać, co zapewni delikatne nawilżenie podłoża.
  • 3. Innym pomysłem jest stosowanie donic z tzw. wkładem. Wtedy do większej donicy możemy nalać  wodę, dzięki czemu utrzymamy odpowiedni stopień wilgotności  w podłożu.

Materiał prasowy: FISKARS

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ