Home / Buduj z IDEĄ  / Startuje Laminam LAB. Dowiedz się wszystkiego o spiekach kwarcowych!

Startuje Laminam LAB. Dowiedz się wszystkiego o spiekach kwarcowych!

Laminam LAB
Spread the love

Rusza Laminam LAB – pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu technicznych aspektów wykorzystania spieków kwarcowych w projektach budynków, wnętrz i mebli organizowany przez Interstone (Laminam Polska). Spotkania, które eksperci tej dziedziny poprowadzą od kwietnia do października w miastach całego kraju, adresowane są do architektów, projektantów wnętrz oraz wykonawców.

Jak wykorzystać spieki kwarcowe w projekcie budynku, wnętrza albo zabudowy? Jakie grubości sprawdzą się w poszczególnych przypadkach? Jak rozwiązać kwestie montażu także w mniej typowych kontekstach – na frontach zabudowy lub drzwiach?  Z tymi i wieloma innymi pytaniami każdego dnia mierzą się architekci, projektanci wnętrz czy mebli oraz realizatorzy z branży budowlanej, wykończeniowej i stolarskiej. Z myślą o tym, aby im wszystkim dostarczyć pewnych odpowiedzi, rozwiać wątpliwości i podsunąć sprawdzone, praktyczne rozwiązania, powstał unikatowy, pierwszy w Polsce program warsztatów Laminam LAB

Specjalistyczne warsztaty Laminam LAB potrwają od kwietnia do października 2022 r. w miastach całej Polski. Organizatorami cyklu są specjaliści marki Interstone, będącej dystrybutorem marki Laminam w Polsce.

Laminam LAB obejmie trzy wątki. Pierwszy z nich to „Kuchnie i meblarstwo – warsztaty dla architektów”. Eksperci Laminam we współpracy z rekomendowanymi wykonawcami z poszczególnych części Polski szczegółowo wprowadzą uczestników w zasady projektowania mebli i zabudów z wykorzystaniem płyt o grubości 12+ i 20+. Przedstawią rozszerzone informacje dotyczące tworzenia blatów kuchennych i łazienkowych. Omówią przy tym konkretne rozwiązania, a case study projektów z problemami wykorzystają do tego, by w praktycznej formule DO & DON’T zaprezentować zasady techniczne. 

Drugi segment spotkań to „Wykończenia wnętrz – warsztaty dla architektów”. Specjaliści z firmy Laminam omówią i zilustrują zasady wykorzystania w projekcie płyt o grubości 3+, 5 i 5+. Przekażą pogłębioną wiedzę na temat wykonywania podłóg i ścian, a także elewacji. Przytoczą realne przykłady, a na ich podstawie naświetlą często spotykane błędy. W ramach case study przywołają projekty z problemami. Omówią też temat odbioru prac wykonawcy. Eksperci z firmy Mapei – partnera technicznego Laminam LAB – opowiedzą natomiast o systemach i produktach dedykowanych do montażu i spoinowania spieków oraz podpowiedzą jak je wykorzystać w różnych nietypowych sytuacjach, w celu zrealizowania nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Trzeci wątek to „Warsztaty dla wykonawców – wykończenia wnętrz”. Program dotyczyć będzie zasad przenoszenia, cięcia, obróbki, układania i klejenia wielkoformatowych spieków kwarcowych o grubości 3+, 5 i 5+. Przedstawiciele firm: Laminam w roli głównego organizatora, Mapei – partnera technicznego oraz Raimondi – partnera wykonawczego omówią szczegółowo zalecenia dotyczące układania posadzek, schodów, obudów kominków, okładzin pionowych i elewacji. Przedstawią praktyczne rekomendacje – DO & DON’T. Zaprezentują kwestie doboru klejów i fug oraz mat kompensacyjnych, rozprzęgających, akustycznych i uszczelniających. Podczas tego spotkania, uczestnicy będą mieli również praktyczną okazję do przećwiczenia nowo nabytych umiejętności.

Kalendarz spotkań wraz z formularzem zapisu dostępny jest na stronie lab.laminam.pl. Udział jest bezpłatny!

Partnerami wydarzenia są: Mapei – globalny producent i dostawca kompleksowych rozwiązań dla budownictwa, w tym produktów i systemów do montażu i spoinowania okładzin ceramicznych oraz kamienia naturalnego, oraz Raimondi– producent urządzeń, narzędzi i przyrządów do cięcia oraz układania spieków, gresu, glazury. 

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.