Home / Materiały Partnerów  / Spotkanie natury z nowoczesnością

Spotkanie natury z nowoczesnością

Spread the love

Znane osiedle „Wodospad” w Midrand w RPA zapewnia swoim mieszkańcom bezpieczne a jednocześnie niezwykle luksusowe otoczenie.

Południowoafrykański architekt Nico van der Meulen wymyślił i zaprojektował w tej dzielnicy imponującą rezydencję Victoria Residence. Nieruchomość otoczona jest dużą ilością zieleni.

Duravit

Duże okna frontowe rezydencji pokrywają całą północną stronę domu, zapewniając mieszkańcom wspaniały widok na rozciągającą się przed nimi przyrodę. Wytrzymała fasada zewnętrzna, celowo zredukowana do zaledwie trzech materiałów, ma stylowy i nowoczesny charakter. Oprócz wyrafinowanych płyt z ciemnego kamienia i wyeksponowanego betonu, w wyglądzie zewnętrznym widoczne są również efektowne listwy z ciemnego drewna, które są dekoracyjne, a jednocześnie zapewniają prywatność. Idealnie zharmonizowana paleta kolorów na zewnątrz budynku jest kontynuowana także wewnątrz. Powierzchnie z marmuru i granitu, częściowo zaakcentowane drobnymi nitkami brązu, uzupełnia naturalny dąb.

Duravit

Wchodząc do budynku, widać wyraźny podział pomiędzy strefą mieszkalną a wypoczynkową. Piwnica przeznaczona jest w całości na wspólne spędzanie czasu wolnego, gdzie oprócz kina domowego znajduje się także dodatkowy pokój do gier ze stołem bilardowym. Na parterze zaprojektowano przestronny salon z jadalnią oraz otwartą kuchnią, całość ma być miejscem do wspólnego życia rodzinnego. Biuro w nowoczesnym stylu oferuje miejsce na odpoczynek i koncentrację na codziennej pracy. Kryty basen na parterze przyciąga wzrok. Dodatkowo mieszkańcy mają do dyspozycji małą siłownię.

Victoria Residence posiada również trzy sypialnie, dwie garderoby, kilka łazienek, dwa pokoje dziecięce oraz salon. Łazienki wyposażone są w produkty Duravit. Wiszące toalety i umywalki DuraStyle częściowo zabudowane harmonizują z prostymi, nowoczesnymi meblami. Spokojny język projektowania z przytulnego i eleganckiego domu  tworzy miejsce schronienia. Budynek został zaprojektowany jako funkcjonalna rezydencja, tworząca przyjemną i przestronną atmosferę

Źródło: Duravit

Duravit
Duravit
Duravit
Duravit
Duravit
Duravit
Duravit
Duravit

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ