Home / Materiały Partnerów  / Smart Home Controller – sterownik firmy Eaton do zdalnego zarządzania bezprzewodowego systemu sterowania domem xComfort z urządzeń mobilnych

Smart Home Controller – sterownik firmy Eaton do zdalnego zarządzania bezprzewodowego systemu sterowania domem xComfort z urządzeń mobilnych

Spread the love

Nowy produkt firmy Eaton umożliwia sterowanie, wizualizacje oraz zarządzanie systemu xComfort z dowolnego miejsca na świecie.

Eaton Electric

Eaton Electric

Smart Home Controller może być sterowany na 3 sposoby – za pomocą urządzeń opartych o system operacyjny iOS (iPhone, iPad) , Android (smartfony, tablety) lub przez przeglądarkę WWW. W przypadku sterowania lokalnego (w obrębie domu, czy mieszkania ) sterownik wystarczy podłączyć do routera Wi-Fi .

Eaton Electric

Eaton Electric

Eaton Electric

Eaton Electric

Jeżeli router Wi-Fi będzie podłączony do modemu internetowego możliwy będzie także dostęp zdalny do Smart Home Controller’ a . Komunikacja w tym przypadku odbywać się będzie poprzez serwer Eaton’a. Korzyściami takiego rozwiązania są wysokiej klasy zabezpieczenia transmisji oraz wykonanie sterownika w systemie Plug & Play, czyli „podłącz i używaj”, co znacznie ułatwia i przyspiesza konfigurację sprzętu.

Natomiast komunikacja Smart Home Controller’a z urządzeniami systemu xComfortu , tj. odbiornikami – urządzeniami wykonawczymi

i czujnikami itd. odbywa się bezprzewodowo na częstotliwości 868,3 MHz.

Eaton Electric

Eaton Electric

Eaton Electric

Eaton Electric

Razem ze Smart Home Controllerem zostały wprowadzone dedykowane aplikacje na iOS’a i Androida. Nowe aplikacje pozwalają ich użytkownikom w szybki i komfortowy sposób regulować oświetlenie, ogrzewanie , czy też sterować roletami za pomocą ich smartfonów – elastycznie z domu, czy też z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownicy systemu nie będąc w domu, będą na bieżąco informowani przez SMS-a i/lub maila o nietypowych zdarzeniach, jak włamanie złodzieja, wykrycie zalania,  itp. , co daje szanse na szybszą reakcje w takich sytuacjach. Jedną z wielu przydatnych funkcji zdalnego dostępu jest np. możliwość zarządzania ogrzewaniem, dzięki czemu można przed przyjazdem do domu je włączyć, aby wrócić w ciepłe i przytulne domowe zacisze.

Eaton Electric

Eaton Electric

Aplikacje na iOS’a i Androida zbudowane są w oparciu o podział na „Strefy”, np. pomieszczenia: salon, sypialnia, kuchnia. W każdej ze stref dostępne są zakładki do sterowania urządzeniami i podglądu aktualnych stanów czujników (rys. nr 4) , zarządzeniem automatyką ogrzewania/chłodzenia , uruchamianiem i możliwością konfigurowania scen świetlnych przez użytkownika, podglądem z kamer IP oraz ustawieniem funkcji logicznych (warunkowego uruchamiania się urządzeń), makr, czy też automatycznych programów czasowych. Ponadto aplikacje umożliwiają podgląd wartości archiwalnych systemu xComfort, dzięki czemu można obejrzeć historię wartości z czujników.

Eaton Electric

Eaton Electric

Najważniejszą zaletą aplikacji Eaton-a jest szybki dostęp do szukanej funkcji, dzięki intuicyjnej strukturze i przyjaznemu interfejsowi użytkownika. Aplikacje są bezpłatne do pobrania w odpowiednio Apple Store dla iOS’owych urządzeń oraz w Google Play dla Androidowych. Użytkownik przed zakupem Smart Home Controller’a może przetestować działanie aplikacji na swoich urządzeniach mobilnych podłączając się do , tzw. „domu demo”, który jest symulacją domu z zainstalowanym w nim systemem xComfort. Dodatkowo Smart Home Controller posiada wbudowane funkcje do zarządzania mediami, dzięki czemu użytkownik ma podgląd z poziomu aplikacji na aktualne i archiwalne zużycie mediów .

Eaton Electric

Eaton Electric

Do współpracy z nim, system xComfort posiada w ofercie odbiorniki 10A i 16A, które posiadają wewnętrzny czujnik zużycia energii elektrycznej. Ponadto w ofercie dostępny jest 2-kanałowy nadajnik z wejściem impulsowym do odczytu wskazań z dwóch urządzeń typu – licznik energii elektrycznej, gazu, wody, wyposażonych w cyfrowe wyjście impulsowe w standardzie S0.

Podsumowując, nowy produkt w ofercie Eaton umożliwia sterowanie i zarządzenie oraz wizualizację systemu xComfort w szybki, komfortowy i bezpieczny sposób z dowolnego miejsca na świecie, z praktycznie dowolnej platformy. W połączeniu z bezprzewodową komunikacją i brakiem stosowania dodatkowego okablowania w systemie xComfort sprawia, że może być w prosty sposób zaadaptowany do istniejących oraz nowo powstających obiektów. Natomiast zaletą samego systemu xComfort jest to, że może być rozbudowywany w dowolnym momencie , co przekłada się na rozłożenie kosztów w czasie.

Więcej informacji na temat systemu xComfort, nowych aplikacji, sterownika Smart Home Controller oraz partnerskich firm instalatorskich można znaleźć na stronie www.xcomfort.pl

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Stachura 5 lutego 2018

    nowoczesne i inteligentne domy budowane są coraz częściej 😉

DODAJ KOMENTARZ