Home / Idea domu  / Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Tekst: Dorota Łaski-Hamerlak. Zdjęcia: Patryk Lewiński
mode:lina
Spread the love

Projekt domu Slab House powstał pod Poznaniem na jednym ze wzgórz otaczających miasto. Architekci z biura mode:lina stanęli przed nie lada wyzwaniem, aby wpisać nowoczesną bryłę domu w mocno nachylone zbocze wzgórza.

Rozwiązaniem, na jakie wpadł zespół projektowy w składzie Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin, Anna Kazecka-Włodarczyk oraz Natalia Wasicionek okazał się prosty pomysł przypominający zabawę klockami LEGO. Trzy poziomy budynku oddzielono od siebie równymi płytami przypominającymi płytki konstrukcyjne popularnych klocków. Na najniższym poziomie znajduje się część techniczna budynku wraz z garażem. Poziom ten przykryto płytą konstrukcyjną. Poziom wyższy natomiast zaplanowano w oparciu o pięć kubików kryjących w sobie garderobę, pokój gościnny, łazienkę, cześć techniczną wraz z kuchnią oraz kominek wraz z zabudową audio-wideo. Przestrzenie pomiędzy kubikami zostały przeszklone wydzielając część dzienną wraz z jadalnią oraz komunikację. Pozostała część płyty w naturalny sposób tworzy taras dla poziomu 1.

Poziom 1 od kolejnego został oddzielony drugą płytą konstrukcyjną, na której tym razem zostały postawione dwa domki. Jeden z nich kryje w sobie sypialnię rodziców wraz z garderobą i łazienką, a drugi pokoje dziecięce i antresolę.

Nazwa projektu, Slab House, nawiązuje jego konstrukcji: „slab” to nic innego jak betonowa płyta stropowa.

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.