Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Rodzinna przystań stworzona by zacieśniać więzi

Rodzinna przystań stworzona by zacieśniać więzi

Tekst: Dorota Łaski-Hamerlak. Zdjęcia: Tom Kurek
apartament w Gdańsku
Spread the love

Morze Bałtyckie nie zawsze skrzy się w promieniach wakacyjnego słońca. Bywają pochmurniejsze dni, kiedy północne niebo tonie w odcieniach niebieskiego i szarości. Białe grzywy fal, obłoki i srebrne mewy rozbijają ciemny monolit. Miarowy szum uspokaja, wiatr porywa przyziemne problemy i pozwala wybiegać myślami dalej. Zachęca, by marzyć. Właśnie o takim Bałtyku myślała architekt Katarzyna Kraszewska, założycielka pracowni Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz, gdy projektowała apartamentu w Gdańsku.

Inwestorzy od samego początku całkowicie zaufali profesjonalistce. Poprosili o stworzenie aranżacji apartamentu „pod klucz”.  W trakcie realizacji z architektką widzieli się jedynie dwukrotnie – by zatwierdzić pomysły przedstawione na wizualizacjach oraz wspólnie wybrać materiały wykończeniowe. Niepowtarzalny styl jej warszawskiej pracowni jest tak tożsamy z ich upodobaniami, że architektka poproszona została również o wybór dodatków i dekoracji.

Rodzinne szczęście

Elegancki apartament w Gdańsku znajduje się w znakomitej lokalizacji. Od morza dzieli go zaledwie kwadrans spaceru co doskonale łączy się z jego przeznaczeniem bycia wakacyjny domem dla całej wielopokoleniowej rodziny, która mogłaby w Trójmieście wspólnie spędzać wolne dni. Dlatego na powierzchni 130 metrów kwadratowych przewidziano dużą kuchnię, wygodny salon, jadalnię i komfortową strefę wypoczynku.

Znajdujący się na lewo od strefy wejściowej salon z jadalnią i aneksem kuchennym zaprojektowano jako otwartą, zachęcającą do wspólnego spędzania czasu przestrzeń. Kolorystykę miękkiej elegancji pokoju dziennego architektka podpatrzyła w zestawieniach barw tworzonych przez nadbałtycką nieokiełznaną jeszcze przez człowieka naturę. Paletę szarości przenikających się z odcieniami niebieskiego rozbija biała bryła narożnika marki BB Italia oraz lekko poszarzony odcień naturalnego drewna podłogi. Desenie tapicerek krzeseł oraz stołków barowych przywodzą na myśl organiczne formy zaobserwowane w roślinności wydm, a na dywanie Carpets&More rysuje się wzór, który na złotym piasku plaży tworzą fale morza.

Większość mebli w nadmorskim apartamencie pochodzi z oferty KK Selection, autorskiej marki Katarzyny Kraszewskiej.

Jej projektu jest wygodny stół z chromowaną dekoracyjną nogą, krzesła, stołki barowe, przeszklone witryny, półki oraz komody. Wykonane z rzemieślniczą precyzją na wymiar, wykończone zgodnie z kolorystyką projektu są integralną częścią aranżacji.

Domowe ognisko

Przestrzeń strefy dziennej organizuje ściana z gazowym kominkiem, który w chłodne wieczory emanuje przyjemnym ciepłem jednocześnie oddzielając część wypoczynkową od aneksu kuchennego.

Znajdująca się po jej drugiej stronie komfortowa kuchnia została wykończona czekoladowym fornirem Tabou i naturalnym kamieniem – kwarcytem Taj Mahal, z którego wykonano blat oraz okładzinę ściany.

Intymność i relaks

Gdy z holu skierujemy się na prawo, znajdziemy się w części prywatnej apartamentu. Jedną z trzech sypialni połączono tu z łazienką i wykończono w kolorach plaży o poranku, gdy niepodeptany jeszcze przez turystów piasek delikatnie skrzy się w słońcu. Pikowane panele z beżowego weluru u wezgłowia łóżka ujęto z delikatne chromowane ramki, do których dopasowano kierunkowe kinkiety przeznaczone do wieczornej lektury. Z sypialni wchodzimy również bezpośrednio do wygodnej garderoby.

Kolejna sypialnia utrzymana jest w bardziej męskiej, nieco ciemniejszej kolorystyce. Również tutaj ścianę u szczytu łóżka wykończono pluszem. Miękki tapicerowany panel skontrastowano jednak ze spiekiem kwarcowym Pietra Grida, na którym  został wsparty. Chromowane krople Oskara Zięty rozbijają szary, pikowany pionowo monolit u wezgłowia. Umeblowanie pokoju dopełnia szafa z fornirowanym frontem oraz z przeszkloną witryną przeznaczoną na podręczny księgozbiór.

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.