Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Realizacja: Dom Atrialny

Realizacja: Dom Atrialny

Spread the love
Dom Atrialny znajduje się na dużej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora i lasu. Część dzienną stanowi duży otwarty salon z kuchnią, jadalnią i wiszącym kominkiem. W części nocnej znajduje się apartament właściciela z przestronną garderobą i łazienką oraz trzy sypialnie dla gości. Dom zrealizowano w 2018 roku.

Dopełnieniem domu jest strefa relaksu i spa z basenem wyposażonym w przeciwprąd, sauną, strefą fitness i pokojem kinowym. Wszystkie części domu mają dostęp do wewnętrznego patio, które osłania mieszkańców od wpływu słońca i wiatru, zapewnia całkowitą prywatność i wpuszcza światło słoneczne do domu o każdej porze dnia.

fot. Sylwia Gudaczewska
Budynek został zaprojektowany z prefabrykowanych elementów keramzytowych, co pozwoliło to na realizację stanu surowego w ciągu trzech tygodni i zakończenie budowy po roku i trzech miesiącach od rozpoczęcia prac ziemnych.

Konieczność zastosowania wysokich dachów wykorzystano w salonie oraz sypialni właściciela podnosząc sufit równolegle do połaci dachowych. W pozostałej części domu sufit jest płaski uwalniając przestrzeń techniczną na strychu.

fot. Sylwia Gudaczewska
fot. Sylwia Gudaczewska
fot. Sylwia Gudaczewska

Przy budowie domu i zagospodarowaniu terenu nie wycięto żadnego drzewa, a w patio i najbliższym otoczeniu dosadzono kilka niewielkich drzew ozdobnych.

Powściągliwość w doborze kolorystyki nadała prostej formie stodoły bardzo czysty i elegancki wyraz. Dach pokryty naturalnym łupkiem oraz betonowe elewacje udało się „oczyścić” ze wszystkich niepotrzebnych elementów dla wydobycia piękna naturalnych materiałów wykończeniowych. Świetna współpraca z inwestorem, jego determinacja i konsekwencja oraz stały nadzór architekta pozwoliły zachować najwyższą jakoś realizacji na placu budowy.

fot. Sylwia Gudaczewska
fot. Sylwia Gudaczewska
fot. Sylwia Gudaczewska
fot. Sylwia Gudaczewska
Projekt: Biuro projektowe Maxberg – architekt Karol Nieradka
współpraca – Anna Karp, projekt wnętrz – Oporski Architektura

Początek realizacji – marzec 2017r.

Zakończenie budowy wraz z wnętrzami – czerwiec 2018r.

Zdjęcia – Sylwia Gudaczewska www.fotoarch-gudaczewska.pl

Strona pracowni: https://maxberg.pl/item/dom-atrialny/

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ