Home / Budowa  / Tarasy i ogrodzenia  / Rattanowy zbiornik na deszczówkę

Rattanowy zbiornik na deszczówkę

Spread the love

Systemy zbierania wody deszczowej pozwalają zmniejszyć zużycie wody pitnej nawet o 50%. Wśród zbiorników na deszczówkę ten wyróżnia się unikalnym designem.

Zbieranie wody deszczowej spływającej z dachu to dobry sposób na zmniejszenie zużycia wody pitnej, ograniczenie ilości energii używanej do jej uzdatniania, odciążenie oczyszczalni ścieków, a w niektórych gminach także zmniejszenie podatku od deszczówki. Taką wodę da się przecież wykorzystać do podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Najczęściej takie pojemniki ustawia się tuż obok rury spustowej. Warto więc wybrać taki, który będzie dobrze prezentował się również w pobliżu tarasu.

Z myślą o takich inwestorach firma Graf stworzyła zbiornik Sunda o unikalnej konstrukcji I powierzchni wykończonej z zewnątrz rattanem. Wodę pobiera się z niego z łatwością za pomocą zaworu umieszczonego w dolnej, przedniej części lub uniwersalnego węża dołączonego do zestawu. Niezwykle ważne jest to, że zimą można w tym zbiorniku pozostawić resztki wody bez obaw o jej zamarznięcie. Wystarczy nie zakrywać zbiornika.

Graf

Graf

Unikalny jest znajdujący się w zestawie element do podłączenia do rury spustowej. Ma ono formę szerokiej obejmy, która szczelnie łączy dwie rozsunięte części rury spustowe. Dodatkowo w tej obejmie jest fabrycznie zainstalowany wężyk do zbiornika na deszczówkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo da się go podłączyć do rury spustowej bez wiercenia. Ma to też tę zaletę, że część wody gromadzi się w zbiorniku, a część spływa rurą spustową, co sprawia, że podczas intensywnych opadów deszczu woda w zbiorniku się nie przelewa.
Źródło: Graf, www.graf-water.com

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ