Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Przebudowa domu w nowoczesnej odsłonie

Przebudowa domu w nowoczesnej odsłonie

Spread the love

Projektowany obiekt jest rozbudową istniejącego parterowego budynku. Dom zaprojektowany jest dla małżeństwa z dwójką dzieci, ceniącego sobie stały kontakt z rodziną.

Dom w Jastrzębiu Zdroju  jest rozbudową istniejącego budynku gospodarczego  – dawnej kotłowni. Dom o  powierzchnia zabudowy  253 m2    został zaprojektowany  dla małżeństwa z dwójką dzieci  .

Podstawowym założeniem było ekonomiczne podejście do realizacji, jak i później eksploatacji – jednak bez rezygnacji z walorów architektonicznych. Stąd decyzja Inwestora o wykorzystaniu kotłowni, która stanowi częściowo zagłębiony budynek oraz zwartej bryle budynku. Budynek, który w pierwotnej formie ma postać prostopadłościanu z płaskim dachem – „wchłonął” kotłownię.

Zalewski Architecture Group

Zalewski Architecture Group

Częściowo wystająca powyżej gruntu istniejąca bryła posłużyła kształtowaniu obiektu – wykorzystano ją do półpodestowej organizacji domu (kondygnacja piętra znajduje się powyżej parteru na wysokości ok 150cm), dzięki czemu uzyskano wysoką i przestrzenną   strefę dzienną, a także widok z piętra na całą przestrzeń domu.

W kształtowaniu zewnętrznej bryły domu przyjęto zasadę odejmowania od archetypicznej, prostopadłościennej formy domu mniejszych brył  – tworząc przestrzenie tarasu, balkonu i wejścia. Dla podkreślenia tej zasady  – powstałe po odjęciu wnęki kontrastują bielą z grafitową zewnętrzną powłoką – jednocześnie wzmagając wrażenie łączenia przestrzeni domu z otoczeniem.

Zalewski Architecture Group

Zalewski Architecture Group

Zalewski Architecture Group

Zalewski Architecture Group

 

Źródło: Zalewski Architecture Group, www.zalewskiag.com

 

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ