Home / Realizacje domów  / Modernizacje  / Przebudowa domu

Przebudowa domu

Spread the love

W pięknym miejscu w pobliżu Leeuwarden na obrzeżach Marsum znajdował się stary, zaniedbany fryzyjski dom wiejski.

Ponieważ farma ta była przez długi czas zaniedbana, stała się idealnym miejscem z dojrzałymi drzewami i piękną zielenią. Dlatego po zbadaniu budowy, warunków gruntowych i możliwości finansowych, pojawiła się decyzja o wyburzeniu całego gospodarstwa.

Projekt

Projektowany dom był mniejszy z 900 m2 zaplanowano około 320 m2. Od strony północnej zachowana jest sylwetka klasycznej fryzyjskiej zabudowy wiejskiej., na czym szczególnie zależało projektantom, stąd wybór   wysokiego domu wiejskiego z dwiema mniejszymi sąsiadującymi stodołami.

Główne pomieszczenia mieszkalne przylegają do słonecznego ogrodu z otwartym widokiem na otwarte pola od strony południowej.  A od podjazdu do wejścia prowadzi długa linia prosta z minimalną ilością przestrzeni komunikacyjnej i dzięki temu budynek jest przejrzysty i czytelny, a także zapewnia intymność nawet przy większej ilości osób. Na parterze jest 180 m2 i 120 m2 na piętrze.

Borren Staalenhoef Architecten

Wnętrze

Pomieszczenia techniczne są na poddaszu a od wejścia dom otwiera się na południe. Po prawej stronie znajduje się kuchnia i jadalnia z drzwiami przesuwnymi z wydzielonym pokojem telewizyjnym oraz salonem zorientowanym na południe i zachód. Na piętrze gabinet połączony z salonem, który pełni również rolę pokoju do  zabawy w tyłach sypialni. Na lewo od wejścia znajduje się sypialnia główna z garderobą i prywatna łazienka. Kręcone schody z głównej sypialni prowadzą do pokoi dziecięcych powyżej. W salonie znajdują się drugie schody na podest roboczy, który ładnie pasuje również do pokoi dziecięcych lub pensjonatu.

Borren Staalenhoef Architecten

Ponieważ założeniem była duża objętości (wysokość kalenicy 10.800 mm) i konieczne było efektywne podejście do budowy. Dom budowany na betonowym fundamencie, filarach i parterze, w połączeniu z lekką i stabilną stalową ramą. Ściany zewnętrzne i dach to duże prefabrykowane elementy izolowane. W elewacji północnej, wschodniej i zachodniej  są minimalne otwory okienne i dachowe. Architekci zdecydowali się  na wykonanie konstrukcji pierwszego piętra z drewna z odsłoniętymi belkami i smukłą podłogą. Odnawialne źródła energii zapewniają niezbędną energię.

Źródło: Borren Staalenhoef Architecten BV bna

Borren Staalenhoef Architecten
Borren Staalenhoef Architecten
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ