Home / Budowa  / Tarasy i ogrodzenia  / Prysznic ogrodowy

Prysznic ogrodowy

Spread the love

Prysznic ogrodowy to idealne rozwiązanie na upalne dni, dzięki któremu zażywanie schładzającej kąpieli w otoczeniu przyrody staje się przyjemnością. Zaletą prysznica ogrodowego jest to, że można go ustawić w dowolnym, najbardziej nam odpowiadającym miejscu, jak i to, że wykonanie instalacji jest bardzo proste i niewymagające dużych nakładów finansowych.

Kierując się względami funkcjonalnymi, własnym komfortem oraz poczuciem estetyki można zdecydować się na montaż bardzo prostej instalacji przy wykorzystaniu węża ogrodowego i pistoletu do wody lub też pokusić się o rozwiązanie bardziej skomplikowane z częściowo odkrytą konstrukcją i brodzikiem.

Można zdecydować się na prysznic wolnostojący, umieszczony na ścianie budynku lub na trwale zainstalowany w wybranym miejscu ogrodu. Niektóre z rozwiązań wyposażone są w brodziki, inne przeznaczone mogą być do swobodnego przemieszczania z miejsca na miejsce. Woda doprowadzana do prysznica może pochodzić z instalacji domowej lub solarnej.

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w deszczówkę, która ogrzewana promieniami słonecznymi, których w letnie upalne dni nie brakuje, pozwoli na oszczędności w wydatkach na wodę. Prysznic ogrodowy można wykonać samodzielnie lub kupić gotowe rozwiązanie, których na rynku nie brakuje.

HGTV

Prysznic DIY

Najprostszym rozwiązaniem, niewymagającym podłączenia do kranu z bieżącą wodą i przeznaczonym do samodzielnego montażu, jest prysznic grawitacyjny. Do jego wykonania potrzebny jest jedynie pojemnik na wodę oraz wąż ogrodowy i pistolet do wody.

Pojemnik z wodą powinien zostać ustawiony odpowiednio wysoko, tak, aby zapewnić swobodny dopływ wody do pistoletu, który podłączony do węża ogrodowego pełni funkcję słuchawki prysznicowej. Zgromadzona w pojemniku woda podgrzewana jest przez promienie słoneczne.

Deborah Whitlaw Llewellyn

Idealnym miejscem na ulokowanie prysznica podłączonego do domowej instalacji wody użytkowej jest jedna ze ścian budynku. Wyprowadzenie instalacji na zewnątrz nie jest trudne, a dzięki temu zyskujemy stały dostęp do wody. Aby rozpryskująca się woda, podczas zażywania kąpieli, nie przyczyniła się do zniszczenia elewacji, dobrze jest ścianę obłożyć płytkami ceramicznymi, mozaiką czy kamieniem.

Sposób wykończenia zależy jedynie od oczekiwań, możliwości i potrzeb. Dzięki podłączeniu węża ogrodowego, który będzie doprowadzał wodę z wyprowadzonej na zewnątrz instalacji do prysznica, możliwe jest jego ustawienie w dowolnym miejscu ogrodu.

Gotowe modele od producentów

Prysznice ogrodowe, jako rozwiązanie zyskujące coraz bardziej na popularności, dostępne są również w ofercie producentów jako gotowe modele. Mogą być to zarówno modele bardzo proste, jak i rozwiązania luksusowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, oferowane z kabiną przeznaczoną do zastosowania na zewnątrz oraz z brodzikiem. Elementem wspólnym jest łatwy i szybki montaż, wymagający podłączenia do węża ogrodowego.

Mogą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, aluminium, chromowanej stali, a także z miedzi. Tak, jak prysznice łazienkowe również prysznice ogrodowe posiadają regulowaną długość oraz są wyposażone w słuchawkę prysznicową, która może mieć dowolną średnicę i dowolny kształt. Wyposażone w zawór z regulacją przepływu wody umożliwiają ustawianie dowolnego natężenia strumienia wody.

Houseidea.pl ZEE

Zucchetti

Heritage Bathware

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ

DODAJ KOMENTARZ