Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Prosty nowoczesny dom

Prosty nowoczesny dom

Spread the love

Lokalizacja i działka na której stanie dom była przez biuro architektoniczne Ktura Architekci bardzo dokładnie przeanalizowana i zbadana.

Zaproponowano prosty, nowoczesny dom z dużym otwarciem od strony południowo  -wschodniej zielonego ogrodu. Dla przyszłych mieszkańców ważne było także to, aby dom nie stał blisko granicy, dlatego wycofano zabudowę w głąb działki, tak aby strefa przed była wygodna i przestrzenna. Biel elewacji i okien dodatkowo upraszcza i podkreśla prostotę całego założenia projektowego. Bardzo ważne, bo DOM to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą a nie jedynie schron! Zdołano zatem zaprojektować dom do życia dla czteroosobowej, aktywnej, młodej rodziny. To przestrzeń zwarta, kompaktowa i przede wszystkim bardzo funkcjonalna.

Dla przyszłych mieszkańców istotna była także skala tej inwestycji. Zależało im na tym aby w pełni wykorzystać każdy metr kwadratowy przestrzeń. Świadomie rezygnując z garażu, zdołano wszystkie potrzeby przyszłych domowników zorganizować i zaprojektować na 150m2, gdzie najważniejsza dla nich strefa dzienna stanowi niespełna 55m2.

Poprzez duże przeszklenie wnętrze jest bezpośrednio zintegrowane z pięknym i kameralnym ogrodem. Ten aspekt podczas pracy projektowej i analizy potrzeb Klientów okazał się najważniejszy i bezdyskusyjny.

Źródło:  Ktura  Architekci     http://kturaarchitekci.pl/

Współpraca, wizualizacje: Patrycja Łajs

Ktura Architekci

Ktura Architekci

Ktura Architekci

Ktura Architekci

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ