Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Projekt przebudowy

Projekt przebudowy

Spread the love

Dom położony jest w niewielkim miasteczku w North Saanich, niedaleko Victorii, w południowej części Vancouver.

Południowo-zachodni klimat wybrzeża z ciepłymi latami i łagodnymi zimami jest idealny dla rolnictwa,  nieruchomość  otoczona jest przez duże i małe gospodarstwa rolne.

Na miejscu starej zdewastowanej stodoły ustawiano budynek, otoczony ogrodem, drzewami oraz stawem.

Scott and Scott Architects

Zgodnie z życzenie inwestorów dom ma zachować charakter typowej wiejskiej zabudowy, jednocześnie miał zostać tak ustawiony w taki sposób, aby znalazła się część na uprawę warzywniaka, ten miał zostawiać powiększony do 250m2.

Dom wyznaczony jest murowaną ścianą wychodzącą poza formę dachu, tworząc osłonięty ogródek kuchenny. Wejście składające się z holu, toalety i kuchni i jest dostępne zarówno od frontu domu, jak i ogrodu kuchennego, zapewniając przejście robocze do domu.

Na parterze domu zlokalizowana jest kuchnia, jadalnia, salon i sypialnia wychodząca na ogród od strony południowej. Wielkoformatowe drzwi przesuwne otwierają dom na taras i pozwalają cieszyć się otaczającym ogrodem oraz widokiem dojrzałych dębowych drzew.

Scott and Scott Architects

Konstrukcja sklepienia dwuspadowego składa się z szeregu drewnianych kratownic z drewna jodłowego o konwencjonalnej wielkości z odsłoniętym strukturalnym poszyciem z litego paska. Ta drewniana konstrukcja spoczywa na  równoległych belkach stalowych. Materiały są zakupione u lokalnych, małych producentów, z którymi pracownia architektoniczna utrzymuje stałe relacje. Zewnętrzna część jest pokryta żółtymi, cedrowymi deskami, które z czasem ulegają starzeniu, cegłą uratowaną z rozbiórki . Wewnętrzna szafa jest zbudowana z lokalnie produkowanej sklejki ciętej i pigmentowanej niebieskim olejem.   

Źródło: Scott and Scott Architects

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ