Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt nowoczesnego, ekologicznego domu w Łodzi

Projekt nowoczesnego, ekologicznego domu w Łodzi

Spread the love
Projekt nowoczesnego, ekologicznego domu

Sercem domu jest salon z kuchnią, część nocną rozbito na dziecięcą i dorosłą, a obie części łączy otwarta pracownia. Wszystkie podstawowe funkcje zlokalizowano na parterze, natomiast poddasze przeznaczono na strefę rekreacyjną. Wydłużona bryła tego nowoczesnego domu w typie stodoły sięga w głąb działki, tak aby wysunąć się za domy sąsiadów i uzyskać pełny widok z salonu.

wiz. Paweł Krymarys, arch. Michał Koziej

W tej prostej bryle dominują naturalne materiały wykończeniowe, deska modrzewiowa na elewacji, grafitowa cegła klinkierowa, dachówka ceramiczna oraz tynk wapienny. Długie elewacje przełamują wnęki tarasów i podcień wejścia. Elewacja szczytowa od ulicy jest pełną ścianą klinkierową z reliefem cegieł wystających przed lico muru. Ściany zewnętrzne zaprojektowano z prefabrykowanych paneli ecococon. 

arch. Michał Koziej
arch. Michał Koziej

Ściany w tej technologii łączą świetne parametry termiczne z walorami ekologicznymi. Dach i stropy zaizolowano wełną drzewną. Wewnętrzne ściany zbudowano z bloczków sylikatowych a wykończenie tynkiem glinianym ma zapewnić dobry mikroklimat we wnętrzach.

arch. Michał Koziej

W projekcie zastosowano wiele rozwiązań zrównoważonego projektowania min. ściany o niskim śladzie węglowym, materiały nie wymagające dodatkowych wykończeń lub konserwacji chemią budowlaną takie jak surowe drewno modrzewiowe od zewnątrz oraz świerkowe wewnątrz. Tynki gliniane i wapienne nie wymagające gładzi lub farb.
W budynku zastosowano ogrzewanie gazowe, instalację fotowoltaiczną oraz wentylację hybrydową.

wiz. Paweł Krymarys, arch. Michał Koziej
wiz. Paweł Krymarys, arch. Michał Koziej

Realizacja 2018/2019

Powierzchnia użytkowa parter 223 m2, garaż 57 m2, poddasze 130 m2

Architekt: Michał Koziej, www.koziejarchitekci.com

Wizualizacje: Paweł Krymarys

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ