Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Projekt nowoczesnego domu. STARK HOUSE

Projekt nowoczesnego domu. STARK HOUSE

Spread the love

Realizacja STARK HOUSE projektu architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt powstanie w Tuszynie. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu i dzikiej przyrody skutecznie wymusiło podłużny kształt domu, a nieco surowy w odbiorze wygląd bryły idealnie wpisał się w otoczenie.

Projekt

400 m² to powierzchnia budynku, który powstanie na działce liczącej 3600 m², w miejscowości Tuszyn pod Łodzią. Wybrany przez inwestorów teren pod budowę domu jest otoczony drzewami i zlokalizowany w zacisznej okolicy lasu. Jednak jak się okazało, jego bezpośrednie sąsiedztwo niosło za sobą także pewne utrudnienia.

W tym projekcie kluczowe było wyznaczenie granic zagospodarowania pod dom – od wszystkich granic działki musieliśmy odsunąć się na 12 metrów w głąb, z uwagi na las otaczający działkę dokładnie z trzech stron. Było to związane z narzuconymi warunkami technicznymi wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego” – tłumaczy architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Po zachowaniu koniecznych odstępów pomimo dużej powierzchni działki, na dom nie zostało zbyt wiele miejsca. Zatem to właśnie wielkość wydzielonej do zagospodarowania powierzchni wymusiła podłużny kształt budynku, który finalnie stanie na samym środku działki.

REFORM Architekci

Układ wewnętrzny

Poza projektem bryły, architekt wydzielił także strefy techniczne, dzienne, przestrzeń na salon, basen, który zostanie zlokalizowany na parterze oraz sypialnię właścicieli zaprojektowaną na górze. Okna będą skierowane na las, aby domownicy mogli cieszyć się widokiem otaczającej natury oraz prywatnością.

Pomimo tego, że specjalizuję się w architekturze, zawsze omawiam z klientami ilość pomieszczeń oraz wewnętrzny układ domu. Istotne jest, jak przestrzenie będą ze sobą funkcjonowały, dlatego na spotkaniu z inwestorem ustalam rzut i bryłę jednocześnie” – zdradza Marcin Tomaszewski.

Konstrukcja domu jest tradycyjna. Użyte w projekcie materiały to przede wszystkim szkło i beton.Pracownia REFORM Architekt przy każdym projekcie korzysta z tradycyjnych i sprawdzonych metod budowania, co gwarantuje solidne i trwałe realizacje.

Dom STARK HOUSE znajduje się w fazie projektu w pełni zaakceptowanego przez klienta. Przewidywaną datą realizacji jest koniec czerwca 2021 roku.

Źródło: REFORM Architekci

REFORM Architekci
REFORM Architekci
REFORM Architekci
REFORM Architekci
REFORM Architekci
REFORM Architekci

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ