Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Projekt domu rekreacyjnego na wsi

Projekt domu rekreacyjnego na wsi

projekt domu rekreacyjnego
Spread the love

Budynek stosunkowo niewielki 105 m2 powierzchni użytkowej, parterowy z niewielka antresolą, która jest otwarta na część dzienną.

Projekt

Projekt domu o bardzo prostej skromnej minimalistycznej formie,  nie pozbawiony detalu, który sprawia, iż bryła jest interesująca. Kolorystyka  elewacji i dachu w tej samej ciemnej tonacji  sprawia, iż  dach nie odcina się od elewacji a  bryła tworzy spójną całość.  Akcenty naturalnego drewna na elewacji i tarasie sprawiają,  iż budynek nie jest całkiem surowy.

Budynek usytuowany optymalnie pod względem stron świata najbardziej przeszklona elewacja to elewacja południowo zachodnia.

Forma

Forma stodoły nawiązuje do tradycyjnego charakteru budynków wiejskich i doskonale wpisuje się w krajobraz, budynek niski  tylko 6 m wysokości może pięknie wtopić się w przyrodę i otoczenie wysokiej zieleni.

Projektantowi i Inwestorowi zależało na tym, aby taras był częściowo zadaszony, dlatego w prostokątnym obrysie budynku jest wcięcie  które pozwala na stworzenie bardziej intymnej przestrzeni pod dachem ale jednak na zewnątrz.

Ważną kwestią przy projekcie tego domu była kwestia kosztów realizacji. Inwestorowi zależało na tym aby nie wydawać zbędnie pieniędzy na elementy, które nie koniecznie są potrzebne a podnoszą koszt realizacji. Jest to dom rekreacyjny a budżet na realizacje ściśle określony.

Źródło:  JMS Studio   www.jmsstudio.com

projekt dom rekreacyjny

JMS Studio

projekt domu rekreacyjnego

JMS Studio

projekt domu rekreacyjnego

JMS Studio

projekt domu rekreacyjnego

JMS Studio

 Podobne domy letniskowe: http://ideadomu.pl/realizacje-domow/domy-letniskowe/

 

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ